آخرین اخباراجتماعافغانستان

هر سال بیشتر از ۲ میلیون کودک در افغانستان از واکسین پولیو محروم می‌شود

یونیسف یا صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد می‌گوید که هر سال نزدیک به دو و نیم میلیون کودک در افغانستان از واکسین پولیو محروم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دید، یونیسف یا صندوق کودکان سازمان ملل متحد می‌گوید در افغانستان هر سال حدود دو و نیم میلیون کودک از واکسین پولیو محروم می‌ماند.
این در حالیست که تعداد کودکان بیمار بر اثر فلج اطفال در کشور هر روز افزایش می یابد. شیوع ویروس کرونا در کشور باعث شده تا کمپاین تطبیق واکسین پولیو با مشکلاتی مواجه شود.
پیش از این وزارت صحت عامه گفته بود که کمپاین واکسیناسیون پولیو یا فلج اطفال از تاریخ ۲۴ الی ۲۸ سنبله در ۲۰ ولایت شرقی، غربی، جنوبی، مرکزی و شمال شرقی راه اندازی می‌شود.
وزارت صحت عامه گفته بود که در این کمپاین، ۶ میلیون و صدهزار کودک کمتر از پنج سال در کشور واکسین می‌شوند. اما بعد از شروع این کمپاین مقامات اعلام کردند که در تعدادی از مناطق ناامن، تطبیق واکسین پولیو امکان پذیر نیست.
پیش از این واکسیناسیون در افغانستان از ماه فبروری تا جولای امسال به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود. بنا بر آمار ارائه شده از سوی وزارت صحت از آغاز سال روان میلادی حدود پنجاه کودک به پولیو مبتلا شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا