آخرین اخباراسلایدشوپاکستانجهانخبر های مهمسیاستهند

هند به اهدافی در خاک پاکستان حمله کرد

جت‌های جنگنده هندی با ورود به حریم هوایی پاکستان و خاک این کشور، برخی اهداف را در منطقه تحت کنترول اسلام‌آباد در جامو و کشمیر بمباران کردند

جت‌های جنگنده هندی با ورود به حریم هوایی پاکستان و خاک این کشور، برخی اهداف را در منطقه تحت کنترول اسلام‌آباد در جامو و کشمیر بمباران کردند
یک رسانه هندی گزارش داد که هواپیماهای جنگی هند یک اردوگاه عمده «تروریستان» را در کشمیر زیر تصرف پاکستان صبح امروز سه شنبه(۷حوت) مورد حمله قرار داد.
با این که این گزارش‌ها از سوی مقامات حکومت و نظامیان هند تائید نشده، ولی راهول گاندی رهبر حزب کانگرس با نشر یک پیام تبریکی در حساب توییتر خود از خلبانان قوای هوایی هند قدردانی کرده است.
اگر عبور جت‌های هندی به کشمیر زیر تصرف پاکستان تائید شود، این اولین باری خواهد بود که از سال ۱۹۷۱ به این سو چنین واقعه صورت می‌گیرد و افزایش تنش میان دو کشور را نشان می‌دهد.
یازده روز قبل، ۴۱ سرباز هندی در نتیجه حمله انتحاری در کشمیر زیر تصرف هند کشته شدند.
این حمله که مسئولیت آن‌را یک گروه شبه نظامی مستقر در پاکستان به‌ دوش گرفت باعث افزایش تنش و حملات لفظی میان اسلام‌آباد و دهلی‌ نو شد.
جنرال آصف غفور سخنگوی فوج پاکستان در پیام توییتر خود دیروز نوشت که جت‌های هندی به سکتور مظفر آباد داخل شدند.
او نوشت که این جت‌ها با واکنش به موقع و موثر قوای هوایی پاکستان روبه‌رو شدند و کدام تلفات وارد نشده است.
جنرال غفور نوشت، بمب‌هایی را که جت‌های هندی در حال فرار به عجله پرتاب کردند در منطقه «بالاکوت» اصابت کرد و کدام تلفات و خسارات وارد نشده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا