آخرین اخبارآزادی بیانافغانستانجهانحقوق بشرسیاست

هند حملات تروریستی بر اقلیت‌ها را در افغانستان «نگران‌کننده» خواند

خبرگزاری دید: نماینده دایم هند در سازمان ملل متحد با اشاره به وضعیت افغانستان حملات تروریستی بر جوامع اقلیت‌های مذهبی را نگران‌کننده خواند.


روچیرا کمبوج نماینده دایم هند در سازمان ملل متحد خواستار اقدامات ملموس علیه گروه‌های تروریستی شد.
کمبوج در نشست شورای امنیت این سازمان گفت: مجموع حملات به اماکن مذهبی جوامع اقلیت در افغانستان، از جمله حمله اخیر به گورودواره سیک به تاریخ ۱۸ جون در کابل و انفجار دیگری در نزدیکی همان گورودواره به تاریخ ۲۸ جولای بسیار نگران‌کننده است.
وی افزود که گروه‌های تروریستی که نام‌های شان در فهرست سیاه شورای امنیت سازمان ملل است، تهدیدی مستقیم به صلح و ثبات افغانستان و منطقه است.
نماینده هند می‌گوید که کشورش باید اطمینان پیدا کنند که این گروه‌های تروریستی تحت هر نامی از هیچ حمایت ضمنی یا مستقیم برخوردار نمی‌شود.
روچیرا کمبوج با اشاره به وضعیت وخیم بشری در افغانستان گفت که تا کنون بیش از ۴۰ هزار تن گندم، داروهای حیاتی ضروری، ۵۰ هزار دوز واکسین کووید-۱۹ و محموله‌های کمک بشری به افغانستان ارسال کرده است.
وی در ادامه گفت: برای اطمینان از توزیع عادلانه و برابر کمک‌های گندم هند، دولت هند با برنامه غذایی جهانی سازمان ملل متحد جهت توزیع گندم در داخل افغانستان موافقت‌نامه امضا کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا