آخرین اخبارافغانستانفرهنگ و دانش

وزارت معارف:

هنوز زمان بازگشایی مکاتب فرانرسیده است

وزارت معارف در یک خبرنامه می‌گوید که هنوز زمان باز شدن در مکاتب فرا نرسیده و آموزش به صورت غیر حضوری ادامه خواهد یافت.

وزارت معارف در یک خبرنامه می‌گوید که هنوز زمان باز شدن در مکاتب فرا نرسیده و آموزش به صورت غیر حضوری ادامه خواهد یافت.
به گزارش خبرگزاری دید، وزارت معارف امروز سه شنبه(۱۷ سرطان) در خبرنامه‌ای نوشته که به دلیل ادامه شیوع ویروس کرونا در کشور، کابینه فیصله کرده که دروازه‌های مکاتب الی زمان مشخص برای ارائه تعلیمات حضوری شاگردان مسدود و ارائه تعلیمات غیر حضوری ادامه داشته باشد.
این وزارت گفته که وزارت معارف در جریان مبارزه علیه شیوع ویروس کرونا و به منظور ادامه آموزش، سه استراتیژی «خود آموزی»، «آموزش غیرحضوری» «آموزش در صنوف/ تجمعات کوچک» را تدوین کرده است.
وزارت معارف گفته که با توجه به اهمیت حفظ صحت دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها در عرصه تطبیق طرح آموزش از طریق صنوف/ تجمعات کوچک نیازمند مشوره‌های صحی مسلکی از جانب وزارت صحت عامه می‎باشد تا متعاقباً به منظور کسب هدایت، این طرح را به مقام عالی ریاست جمهوری پیشکش نماید.
در ادامه این خبرنامه آمده است که در صورت پایان یافتن حالت قرنطین؛ وزارت معارف به منظور جبران دروس گذشته، اقدامات فوری و معقول را روی دست خواهد گرفت.
این در حالیست که همزمان با شیوع ویروس کرونا از ابتدای سال جاری تا کنون، مراکز تحصیلی و مکاتب کشور همچنان مسدود است و آموزش حضوری در حال حاضر میسر نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا