آخرین اخباراسلایدشوجهان

هواپیمایی با بیش از ۱۸۰ سرنشین در جاوه اندونیزیا سقوط کرد

یک فروند هواپیمای بوئینگ متعلق به شرکت هواپیمایی «لاین ایر»(Lion Air)اندونیزیا بامداد دوشنبه با ۱۸۹ سرنشین در دریا سقوط کرد.


یک فروند هواپیمای بوئینگ متعلق به شرکت هواپیمایی «لاین ایر»(Lion Air)اندونیزیا بامداد دوشنبه با ۱۸۹ سرنشین در دریا سقوط کرد.
به نقل از یورونیوز، این حادثه در ساعت ۶ و ۲۰ دقیقه به وقت محلی و تنها دقایقی پس از بلند شدن هواپیما از باند میدان هوایی بین‌المللی سوکارنو هاتا در نزدیکی جاکارتا، پایتخت این کشور روی داد.
هواپیما رهسپار جزایر بانگکا-بلیتونگ در غرب این کشور بود.
آخرین تماس پرواز شماره «جی‌تی ۶۱۰» با برج مراقبت ۱۳ دقیقه پس از ترک باند هواپیما بود و هنوز اطلاعی از سرنوشت سرنشینان هواپیما در دست نیست.
محمد سیاقی رییس تیم جست‌وجو و نجات در یک نشست خبری اعلام کرد که جست‌وجوها ادامه دارد و گفت:« هنوز نمی‌دانیم آیا کسی از این حادثه جان سالم به در برده است یا خیر».
او افزود که از زمان وقوع حادثه تاکنون هیچ زیگنالی از دستگاه فرستندۀ اضطراری هواپیما دریافت نشده است. استرالیا نیز اعلام کرد که هیچ زیگنال اضطراری از این هواپیما دریافت نکرده است.
تیم جست‌وجو توانسته است بقایای این هواپیما از جمله شماری از صندلی‌ها و بخشی از بدنه آن را در دریای جاوه در غرب اقیانوس آرام پیدا کند.
هنوز علت سقوط مشخص نیست و مقامات اندونیزیایی اعلام کرده‌اند باید تا زمان پیدا شدن جعبۀ سیاه و بازخوانی اطلاعات آن صبر کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا