آخرین اخبارافغانستانسیاست

واکنش وزارت خارجه طا-لبان به اظهارات عمران خان

خبرگزاری دید: وزارت خارجه دولت موقت طا-لبان در واکنش به اظهارات عمران خان گفت که افغانستان پرسونل و شخصیت‌های بسیار خوب و تحصیل کرده‌ای دارد و حکومت تاکنون هیچ نوع خلایی احساس نکرده که آن را با افراد سایر کشور‌ها پر کند.

امیرخان متقی وزیر خارجه دولت موقت طا-لبان در واکنش به اظهارات اخیر «عمران خان» نخست وزیر پاکستان گفت که افغانستان نیاز به نیروی خارجی ندارد.
وی در واکنش به گفته‌های نخست وزیر پاکستان مبنی بر فرستادن نیروهای فنی این کشور به افغانستان افزود: افغانستان پرسونل و شخصیت‌های بسیار خوب و تحصیل کرده‌ای دارد و حکومت تاکنون هیچ نوع خلایی احساس نکرده که آن را با افراد سایر کشور‌ها پر کند.
متقی ادامه داد: افغانستان در حال حاضر نیاز ندارد که از دیگر کشور‌های جهان کسی به اینجا بیاید و کار کند. البته که افغانستان مشکلات اقتصادی دارد و جهانیان باید در این خصوص به مردم ما کمک کنند.
چندی پیش دفتر نخست‌وزیری پاکستان اعلام کرد «عمران خان» از مسئولان این کشور خواست تا برای دفع بحران بشری در افغانستان به این کشور نیروی‌‌ انسانی واجد شرایط و آموزش دیده در بخش‌های پزشکی، تکنالوجی ارتباطی، محاسبه و مالی بفرستد و در این خصوص با کشورهای دوست همکاری دوجانبه را نیز ارزیابی کند.
این اظهارات با واکنش‌هایی از سوی شهروندان افغانستان و نیز برخی مقامات دولت پیشین افغانستان مواجه شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا