آخرین اخبارجهانسیاست

وزارت خارجه روسیه از وجود اسناد و مدارک دخالت امریکا در امور این کشور خبرداد

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه می‌گوید که مسکو شواهد مستندی درباره تلاش‌های امریکا برای مداخله در امور داخلی روسیه در اختیار داشته و آنها را به طرف امریکایی داده است.


به نقل از فارس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز شنبه(۲۰سنبله) گفت که مسکو شواهدی درباره مداخله امریکا در امور داخلی روسیه در اختیار دارد.
وی که با یک رسانه روسی مصاحبه می‌کرد، گفت که مسکو شواهد مستندی در ارتباط با تلاش‌های امریکا برای مداخله در امور داخلی روسیه و روند انتخابات این کشور در اختیار داشته و این شواهد را به مقام‌های امریکایی داده است.
بر اساس گفته زاخارووا، طرف امریکایی هنوز اظهار نظر یا واکنشی به این شواهد ارائه شده، نداشته است.
روز گذشته، وزارت امور خارجه روسیه «جان سالیوان» سفیر امریکا در مسکو را احضار کرد. سفارت امریکا در روسیه مدعی شد که رفتن سفیر به وزارت خارجه با هدف دیدار با «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه بوده تا درباره رویکرد «جو بایدن» رییس جمهور امریکا برای برقراری روابط میان مسکو و واشنگتن گفت‌وگو شود.
اما یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری اسپوتنیک گفته بود که سالیوان به دلیل مداخله‌های واشنگتن در انتخابات روسیه احضار شده بود.
روسیه قصد دارد بین روزهای ۱۷ تا ۱۹ سپتمبر انتخابات پارلمانی برگزار کند و ناظرانی را از کشورهای متعدد دعوت کرده است این در حالی است که وزارت امور خارجه امریکا اخیراً مدعی شده که حضور «ناظران مستقل معتبر» برای این انتخابات غیرممکن است.
تنش‌ها میان مسکو و واشنگتن طی ماه‌های اخیر با روندی فزاینده همراه بوده است. ایالات متحده بعد از الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ و وقوع درگیری‌ها در منطقه «دُنباس» در شرق اوکراین، به بزرگترین تامین‌کننده تسلیحات و تجهیزات نظامی برای کی‌یف تبدیل شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا