آخرین اخبارافغانستانسیاست

وزارت خارجه: سازمان همکاری‌های اسلامی دفترش را در کابل افتتاح می‌کند

خبرگزاری دید: وزارت خارجه طا-لبان از دیدار طارق بخیت نماینده سازمان همکاری اسلامی با امیرخان متقی وزیر خارجه خبر داده و گفته که این سازمان دفترش را در کابل افتتاح می‌کند.


وزارت خارجه در خبرنامه‌ای به نقل از آقای بخیت گفته‌ است که هدف او از سفر به افغانستان، افتتاح رسمی دفتر سازمان همکاری‌های اسلامی در کابل است.
وزارت خارجه شامگاه روز شنبه(۲۱ عقرب) نوشته است که از طریق دفتر سازمان همکاری‌های اسلامی در کابل کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان ارایه خواهد شد.
امیرخان متقی نیز در این نشست وعده سپرده است که زمینه دریافت کمک‌های بشردوستانه و توسعه‌ای این سازمان در افغانستان را تسهیل می‌کند. آقای متقی کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی را دعوت به سرمایه‌گذاری در افغانستان کرده است.
افزون بر این طا-لبان گفته‌اند که در دیدار با طارق بخیت، در مورد آغاز دوباره روند انتخاب کابل به عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی برای ۲۰۲۴ گفت‌وگو شده است.
گفتنی است که سازمان همکاری‌های اسلامی در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود که کابل به عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی برای سال ۲۰۲۴ برگزیده شده است.
در همین حال، سازمان همکاری‌های اسلامی نیز در توییتی از دیدار نماینده ویژه‌اش برای افغانستان با امیرخان متقی خبر داده است. در توییت این سازمان اما از گشایش دفترش در کابل و آغاز روند انتخاب این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی سخن نرفته است.
در خبرنامه این سازمان آماده است که طارق بخیت در دو دیدار جداگانه با وزیر خارجه و وزیر عدلیه طا-لبان، در مورد مسایل اقتصادی، سیاسی و انسانی در افغانستان و پیگیری تطبیق قطعنامه‌ شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری‌های اسلامی گفت‌وگو شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا