دسته بندی نشده

وزارت داخله ایران به پناهجویان بدون مدرک اقامتی هشدار داد

خبرگزاری دید: مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران ضمن اشاره به اتباع افغانستانی فاقد مدرک گفته که طرح سرشماری اتباع جدید الورود آغاز و ادامه دارد و بعد از آن قابل تمدید نیست و افرادی که در این طرح شرکت نکنند به عنوان اتباع غیر مجاز تلقی شده و باید کشور را ترک کنند.


به نقل از فارس، صادق رضادوست مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران ضمن اشاره به اتباع افغانستانی فاقد مدرک که در کشور حضور دارند و بنا به دلایلی تاکنون نتوانسته‌اند در طرح‌های سرشماری شرکت کنند گفت: جهت بهره مندی از برگه اقامت موقت که فعلاً به مدت ۶ ماه می‌باشد، هر چه سریعتر جهت ثبت نام به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه کنند.
وی افزود: طرح سرشماری اتباع جدید الورود از تاریخ ۲۲ حمل آغاز و تا تاریخ ۱۷جوزا ادامه دارد و بعد از آن قابل تمدید نمی‌باشد و افرادی که در این طرح شرکت نکنند به عنوان اتباع غیر مجاز تلقی شده و باید کشور را ترک نمایند، بنابراین توصیه می‌شود همه اتباع فاقد مدرک اقامتی، مهاجرین و آوارگان جدیدالورود جهت دریافت تسهیلات اقامتی از این فرصت استفاده نموده و در طرح سرشماری شرکت و برگه اقامت موقت خود را دریافت کنند.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران تاکید کرد: کلیه اتباع افغانستانی فاقد مدرک در همه استان‌های سراسر کشور اعم از ممنوعه و غیر ممنوعه به غیر از (استان های سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی) می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و نسبت به ثبت نام در طرح مذکور اقدام کنند.
رضادوست در ادامه افزود: با توجه به اینکه حضور اتباع خارجی در استان‌های ممنوعه مجاز نمی باشد، تاکید می‌کنیم اتباع مذکور پس از ثبت نام در طرح سرشماری اتباع افغانستانی فاقد مدرک، یکی از استانهای مجاز و مجاور برای اقامت و اسکان انتخاب نمایند، در غیر اینصورت فرد غیرمجاز بوده و باید کشور ایران را ترک کنند.
به دنبال قدرت گرفتن طا-لبان در افغانستان برخی از شهروندان این کشور به کشورهای همسایه از جمله ایران و پاکستان مهاجرت کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا