آخرین اخبارافغانستانامنیت و حوادث

وزارت دفاع: مسئول جنگ طالبان در باباجی شهر لشکرگاه کشته شد

وزارت دفاع ملی از کشته شدن مسئول جنگ طالبان در باباجی شهر لشکرگاه همراه سه طالب دیگر خبر داده است. وزارت دفاع ملی می‌گوید که نیروهای ارتش در یک حمله هوایی، یک مخفی گاه طالبان را در ولسوالی نادعلی ولایت هلمند هدف قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دید، وزارت دفاع ملی گفته است قوای هوایی روز گذشته یک مخفی گاه طالبان را در ولسوالی نادعلی هدف قراردادند که در نتیجه «ملاشاه ولی» کسی که جنگ طالبان را در «چاه انجیر» و «باباجی» رهبری می‌کرد، همراه با ۳ تن از جنگجویانش کشته شدند.
طالبان در یک ماه اخیر، حملات گسترده‌ای بر شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند و چند ولسوالی این ولایت، انجام دادند که در این حملات صدها جنگجوی این گروه، کشته و یا زخمی شدند.
روز گذشته وزارت دفاع ملی اعلام کرد که نیروهای دفاعی و امنیتی شب گذشته موفق شدند مناطق بشران، بولان، چاه انجینر، حوزه چهارم و دهم شهر لشکرگاه را که نیروهای امنیتی قبلا از آن مناطق، عقب نشینی تکتیکی کرده بودند، دوباره تصرف نمایند. اما طالبان این موضوع را رد کردند.
این وزارت گفته که در عملیات پاکسازی این مناطق، بیش از ۳۰ جنگجوی طالبان از بین رفتند و تعدادی دیگر از آنها از این مناطق، فرار کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا