آخرین اخبارافغانستانسیاست

ولسوالی «بلچراغ» فاریاب به دست طالبان سقوط کرد

مسئولان محلی در ولایت فاریاب تایید کردند که ولسوالی بلچراغ این ولایت پس از سه روز محاصره به دست طالبان مسلح سقوط کرده است.
به گزارش خبرگزاری دید، نقیب‌الله فایق، والی فاریاب، امروز یکشنبه (۲۸ اسد) گفت که نیروهای امنیتی این ولسوالی از سه‌روز به این‌سو زیر تهدید طالبان بودند و هیچ‌گونه کمکی به ‌آنان صورت نگرفت و برای دومین بار ولسوالی بلچراغ به دست طالبان سقوط کرد.
فایق گفت: «بلچراغ دوتا تعمیر خالی مانده، ده تا ۱۵ نفر از نیروهای امنیتی اونجا مانده بود، برای‌شان کمک نیامد، سه روز می‌شد در تهدید بود و طالبان برای شان اخطار داده بود.»
براساس گزارش‌های تایید نشده، شب گذشته ولسوالی بلچراغ فاریاب بدون درگیری به دست طالبان سقوط کرد و تمام نیروهای دولتی و سربازان که شمار شان حدوداً به ۴۰ تن می‌رسیدند، اسیر طالبان شدند.
طاهر رحمانی، رییس شورای ولایتی فاریاب نیز گفت که هنوز هم ۱۱ ولسوالی دیگر زیر تهدید است.
آقای رحمانی افزود: «یک هفته بود که در حالت محاصره بود، اعاشه نداشت، مرمی خلاص کرد، به مجبوریت طالبان انها را اسیر گرفته‌اند، انتقال داده‌اند در یک منطقه کولیان می‌گوید، فعلا بیرق‌های طالبان در ولسوالی بالا کرده….ما روزانه ده بار وضعیت فاریاب را تشریح می‌دهیم، هیچ توجه نمی‌کنند.»
گروه طالبان نیز با ارسال پیامی به رسانه‌ها تایید کرده‌اند که نیروهای امنیتی ولسوالی بلچراغ به طالبان پیوسته‌اند و هم اکنون کنترول ولسوالی بلچراغ فاریاب در اختیار آنها قرار دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا