آخرین اخبارافغانستانامنیت و حوادثسیاست

وزارت داخله:

پروین درانی به جرم تحقیر پولیس بازداشت می‌شود

وزارت امور داخله‌ کشور دیروز (دوشنبه، ۲۷ حوت) اعلام کرده است که پروین درانی عضو مجلس نمایندگان به جرم دشنام، توهین و لت‌وکوب یک افسر پولیس بازداشت می‌شود.

وزارت امور داخله‌ کشور دیروز (دوشنبه، ۲۷ حوت) اعلام کرده است که پروین درانی عضو مجلس نمایندگان به جرم دشنام، توهین و لت‌وکوب یک افسر پولیس بازداشت می‌شود.
در اعلامیه‌ای که از سوی این وزارت به نشر رسیده، آمده است که اسناد کافی برای این موضوع وجود دارد و به پولیس کابل دستور داده شده است تا برای بازداشت خانم درانی اقدام کند.
در این اعلامیه آمده است: «جرم مشهود بوده بناءً در مطابقت کامل با ماده‌ ۱۰۲ قانون اساسی در هماهنگی با دادستانی مربوطه، اجراآت قانونی بدارد.»
در ماده‌ ۱۰۲ قانون اساسی کشور تصریح شده است که «هرگاه یکی از اعضای شورای ملی به جرمی متهم شود، مامور مسئول از موضوع به مجلسی که متهم عضو آن است، اطلاع می‌دهد و متهم تحت تعقیب عدلی قرار گرفته می‌تواند».
خانم درانی روز (یک‌شنبه، ۲۶ حوت) پس از آن‌که موترش توسط پولیس به منظور بازرسی و پاک‌کاری فلم سیاه شیشه‌اش در چارراه احمدشاه مسعود، از مربوطات حوزه‌ دهم پولیس کابل توقف داده شد، با مأموران پولیس درگیر شد.
در ویدیویی که از درگیری او با پولیس در صفحات شبکه‌های اجتماعی به نشر رسیده، دیده می‌شود که او یک سرباز پولیس را با سیلی زده و به وی دشنام می‌دهد.
پس از آن، روز دوشنبه وزارت داخله اعلام کرد که این پولیس از سوی محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله مورد دلجویی و نوازش قرار گرفته است.
در اعلامیه‌ این وزارت به نقل از آقای اندرابی آمده است که حفظ حیثیت و وقار پولیس ملی کشور در سرخط برنامه‌های وزارت داخله قرار دارد و این وزارت با تمام توان و قوت از وقار و حیثیت پولیس حراست می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا