آخرین اخبارافغانستانسیاست

پسرم محمد حسین سابقه چندین سال تکلیف روانی داشت/ اکنون قضیه خاتمه یافته است

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی با نشر اعلامیه‌ای در پیوند به کشته شدن یک پسرش توسط پسر دیگرش، گفته که محمد حسین محقق سابقه چندین سال تکلیف روانی داشت و اخیراً این تکلیف حاد شده بود.

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی با نشر اعلامیه‌ای در پیوند به کشته شدن یک پسرش توسط پسر دیگرش، گفته که محمد حسین محقق سابقه چندین سال تکلیف روانی داشت و اخیراً این تکلیف حاد شده بود.
به گزارش خبرگزاری دید، صبح امروز یکشنبه(۲۰دلو) خبر رسید که در اثر درگیری میان فرزندان محمد محقق، محمد باقر محقق یکی از فرزندان او توسط فرزند دیگرش حسین محقق کشته شده است.
محمد محقق با نشر اعلامیه‌ای در این خصوص، قضیه را به صورت رسمی تایید کرده و خاتمه یافته اعلام نمود.
او در اعلامیه از برخی سیاسیون که با او غمشریکی کرده‌اند نیز تشکر کرده است.
متن کامل اعلامیه:
بسم الله الرحمن الرحيم
انّا لله و انّا الیه راجعون
به اطلاع هموطنان عزیز، برادران و خواهران ارجمند رسانیده می‌شود که متاسفانه صبح امروز یکی از پسرانم بنام محمد حسین که سابقه چندین سال تکلیف روانی داشت و اخیراً این تکلیف حاد شده بود، برادرش محمد باقر محقق را هنگام صبحگاهی درموقع خواب مورد سوء قصد قرار داده و به شهادت می‌رساند.
به تعقیب آن به سوی گاردهای امنیتی که برای مهار حادثه و دستگیری وی اقدام کرده بودند، فیر نموده و چند تن از آنان را مجروح می‌سازد، اما سرانجام پس از اقدام نیروهای امنیتی محل اقامت اینجانب دستگیر و به شفاخانه منتقل شده و باالفعل قضیه خاتمه یافته است.
ضمن اظهار قدردانی از نیروهای امنیتی گارنیزیون، قطعه خاص و نیروی پولیس که در محل حادثه حاضر شده تشریک مساعی نمودند، از جناب محترم داکتر عبدالله عبدالله رییس محترم اجرائیه، جناب استاد محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح و رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان، جناب حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور، جنرال مراد علی مراد و تمام شخصیت‌های سیاسی و سایرین که به منزل اینجانب تشریف آوردند و همدردی کردند، اظهار سپاس می‌نمایم و از جناب داکتر اشرف غنی رییس جمهور که در جریان سفرشان از کشور امارات متحده عربی تماس گرفته، اظهار غم‌شریکی نمودند، تشکر می‌کنم.
وهمچنان از برادر بزرگوارم و شريک همه غم‌هاى تاريخى‌ام محترم ستر جنرال عبدالرشيد دوستم معاون اول رييس جمهور و رهبر و بنيانگذار جنبش ملى اسلامى افغانستان سپاسگزارم كه از شهر شبرغان اولين كسى بود كه احوالم را گرفتند وغمشريكى كردند، متشكرم. ونيز از برادرم جناب استاد سرور دانش كه بمنزل تشريف آوردند وهمدردى اظهار كردند، سپاسگذارم.
ولازم می‌دانم يادآورى نمايم كه در ارتباط این حادثه غم انگيز راضی به رضای خداوند متعال می‌باشم و آن را یک امتحان الهی دانسته، رجامندم که از الطاف خفیه خداوندى برايم باشد.
از خداوند منان برای عزیز دل نامرادم باقرجان که در این حادثه به شهادت رسید؛ رحمت و رضوان الهی می‌طلبم.
والسلام
حاجی محمد محقق
رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و معاون ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان
کابل- ۲۰ دلو ۱۳۹۸

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا