آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

پس از شوروی؛ مسکو بزرگترین رزمایش نظامی در ۴ دهه اخیر برگزار می‌کند

روسیه می‌گوید که بزرگترین مانور نظامی خود در چهار دهه اخیر را ماه آینده میلادی با همراهی چین برگزار خواهد کرد.


روسیه می‌گوید که بزرگترین مانور نظامی خود در چهار دهه اخیر را ماه آینده میلادی با همراهی چین برگزار خواهد کرد.
سرگئی شویگو وزیر دفاع این کشور روز سه‌شنبه با اعلام این موضوع از پیوستن ارتش کشورهای چین و مغولستان به این دوره از رزمایش جنگی روسیه خبر داد.
به نقل از یورونیوز، در مانورهای «وستوک ۲۰۱۸» که در مناطق نظامی مرکزی و شرق روسیه برگزار خواهد شد، ۳۰۰ هزار نیروی نظامی و هزار جنگنده، هواپیمای نظامی و دو ناوگان دریایی و تمامی واحدهای هوابرد روسیه شرکت خواهند کرد.
این مانور نظامی در زمان اوج تنش غرب و روسیه و در حالی برگزار می‌شود که این کشور بارها از آنچه افزایش نابرابر حضور متحدان ناتو در غرب خود می‌خواند، ابراز نگرانی کرده است.
دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در پاسخ به این سوال که آیا در موقعیت بین‌المللی روسیه، انجام این مانور نظامی تصمیمی درست است؛ گفت که انجام این تمرین نظامی برای ما ضروری و لازم است.
ناتو می‌گوید که پس از دخالت سال ۲۰۱۴ روسیه در شبه جزیره کریمه اوکراین برای جلوگیری از احتمال اقدام نظامی مسکو در اروپای شرقی حضور نظامی خود را گسترده‌تر کرده است.
دیلان وایت سخنگوی پیمان آتلانتیک شمالی گفته است که روسیه، در ماه می ناتو را در جریان برگزاری این مانور قرار داد و از نمایندگان این پیمان دعوت کرد که برای تماشای این تمرین نظامی به مرکز فرماندهی این تمرینات در مسکو حضور یابند.
با نزدیک شدن به زمان برگزاری این تمرین نظامی مشترک، یکی از مقامات وزارت خارجه جاپان اعلام کرده است که توکیو همواره تغییرات و تحرکات نظامی حاصل از همکاری چین و مسکو را زیر نظر خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا