آخرین اخباراجتماعجهان

پنج استعفای عجیب جهان

همه می‎دانیم که استعفای دادن و کنار رفتن از کاری در میان مردم از زمانه‎های دوری مروج بوده است. آیا تاحال استعفا داده‎اید، یا کسانی را می‌شناسید که از کار در یک اداره یا رشته خسته شده و کنار رفته باشند.
بدون شک کسانی را می‎شناسید یا دست‎کم در خبرها شنیده‎اید که فلان مقام کنار رفته و بهمان مسئول استعفا داد، ولی این بار با چند نمونه از عجیب‎ترین استعفاهایی آشنا خواهید شد که بدون شک برای شما جالب است.
استعفا با استفاده از بلندگوی هواپیما
در سال ۲۰۱۰ یک مهمان‎دار هواپیما پس از آن که از رفتار دو مسافر عصبانی شد با استفاده از بلندگوی هواپیما آن‎ها را به باد ناسزا گرفت.
استیون اسلیتر، مهماندار هواپیما در طول پرواز از پیتزبورگ به نیویارک به شدت از رفتار مسافران عصبانی شد و همانجا برای همیشه از این کار خداحافظی کرد. ظاهرا قضیه از این قرار بوده که چند مسافر در طول پرواز بر سر فضای بار قفسه‌های بالای سرشان با هم بحث می‌کردند. وقتی هواپیما در حال فرود بوده او از این مسافران می‌خواهد سرجایشان بنشینند و امتناع یکی از آن‌ها این مهماندار را عصبانی می‎کند تا جایی که پشت بلندگوی هواپیما آن مسافر را به باد سرزنش می‌گیرد: « به سلامتی همه کسانی که در ۲۰ سال گذشته به من احترام گذاشتند، به خاطر این پرواز عالی از شما متشکرم.». گفته می‌شود او بعد از آن یک بوتل «بیر» برداشته، سرسره خروج اضطراری را فعال کرده و از هواپیما برای همیشه خارج شده است.
متن استعفا روی کیک
کریس هلمز، مأمور سابق امنیت مرزی فرودگاه، نامه استعفایش را روی یک کیک خامه‌ای نوشت و برای رئیس و همکارانش برد. چهار سال از آن ماجرا می‌گذرد و او حالا کسب و کار شیرینی‌پزی خودش را دارد. آقای هلمز می‌گوید، اصلا از تصمیمش پشیمان نیست. او گفت کار در فرودگاه «استنستد» لندن برایش تکراری و خسته کننده بود :« می‌خواستم کمی هیجان به زندگی‌ام تزریق کنم. اطرافیانم از من می‌پرسیدند پس همه باید به خاطر پرداختن به کاری که عاشقش هستند، از کارشان استعفا بدهند. به نظر من اگر آدم برایش برنامه داشته باشد، چرا که نه؟»
بازی کمپیوتری استعفا را تقدیم می‎کند
«مارینا شیفرین» انیمیشن ساز و «جارد وودز» طراح بازی‌های ویدئویی، هر دو از تخصصی که دارند استفاده کردند تا به شکلی نو استعفایشان را اعلام کنند. آقای وودز که نام مستعارش “فاربز” است، در سال ۲۰۰۹ تصمیم گرفت از شرکت طراحی بازی استرالیایی که در آن کار می‌کرد جدا شود و به شکل آزاد فعالیت کند. او در وبلاگش نوشته یک شب تا صبح بیدار مانده تا یک مرحله از بازی «ماریو» را به دلخواه خودش بسازد و برای همکارانش بفرستد و آن‌ها را از تصمیمش مطلع کند.
خانم شیفرین سال ۲۰۱۳ در یک شرکت تایوانی به عنوان انیمیشن‌ساز کار می‌کرد. او برای اعلام استعفایش ویدئویی به نام «رقصی معنی‌دار برای رییسم» ساخت.
در این ویدئو، او در دفتر کار خالی در حال رقص با آهنگ «از دست رفته» «کانیه وست» دیده می‌شود و در آخر هم چراغ‌ها را خاموش و دفتر را ترک می‌کند. در توضیحات روی این ویدئو، این جملات دیده می‌شود: « رییس من فقط به کمیت اهمیت می‌دهد و این که هر ویدئو چند بار دیده شده. من هم فکر کردم بهتر است یک ویدئو از خودم بسازم.» این ویدئو نزدیک به ۲۰ میلیون بار دیده شد، اما به خاطر نقض قانون حق نشر آهنگ از اینترنت برداشته شد.
کمی بعد رییس خانم شیفرین و همکاران قدیمی‌اش در پاسخ به او یک ویدئوی مشابه درست کردند و در آن در حالی که می‌رقصند، از تصمیم شرکت برای استخدام نیروی جدید خبر می‌دهند.

خواستن استعفا با موسیقی
یکی از کارکنان هوتلی در «رودآیلند» آمریکا سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفت استعفا دهد و برای این کار از دوستانش در گروه موسیقی مارش کمک گرفت. در ویدئویی که «جویی دفرانچسکو» از خداحافظی‌اش درست کرده ، اعضای گروه پنهانی وارد هوتل می‌شوند و وقتی «جویی» نامه استعفایش را به دست رییس می‌دهد، شروع به نواختن آهنگی شاد می‌‎کنند. آقای دفرانچسکو می‎گوید: « مدت‌ها بود در مورد این ایده شوخی می‌کردیم، مثلا این که موقع خواستگاری یک نفر یا وقتی کسی می‌خواهد همجنسگرا بودنش را به والدینش خبر بدهد، مارش نظامی بزنیم.» او گفت ایده استعفا به همراه گروه موسیقی‌اش، بعد از یک روز کاری بسیار بد به ذهنش رسید.
جویی سه ونیم سال در این هوتل کار کرد. او و همکارانش مدت‌ها بر سر پیوستن به اتحادیه کارگران با مقامات هوتل درگیری داشتند.
ویدئوی استعفای جویی نزدیک به ۶ میلیون بار دیده شد و بعد از آن برنامه‌های تلویزیونی به سراغ این گروه موسیقی رفتند. او هنوز در کار موسیقی است و به تازگی به گروهی جدید پیوسته است.
ترک وظیفه با کاریکاتور
سال ۲۰۱۲ «لوک بنج» حروفچین مجله «بیت» استرالیا در آخرین روز کار در این مجله کاریکاتور برهنه خودش را کشید و آن را با تصویر گروه موسیقی «کایزر چیفز» که قرار بود روی جلد چاپ شود عوض کرد. از آن‌جایی که هیچ کس پیش از چاپ تصویر را بازبینی نکرد، فردای آن روز ۳۵ هزار نسخه از این مجله با کاریکاتور آقای بنج روی گیشه روزنامه فروشی‌های ملبورن بود. مسئولان مجله بعد از آن از خوانندگانشان به خاطر این اتفاق عذرخواهی کردند.
استعفا به خاطر آزادی استفاده «ماری‌جوانا»
یکی از معروف‌ترین استعفاها شاید استعفای «شارلو گرین» مجری یکی از شبکه‌های تلویزیونی آلاسکا باشد که سال ۲۰۱۴ در برنامه زنده از کارش خداحافظی کرد. او در میانه گزارش‌اش در مورد گروهی که برای آزادی ماری‌جوانا در آلاسکا فعالیت می‎کرد، با اعتراف به این که خودش رییس این گروه است، استعفا داد و صحنه را ترک کرد.
مورد دیگر مربوط به یک کشیش برزیلی است که سال ۲۰۱۳ در طول مراسم عشای ربانی اعلام کرد به زودی پدر می‌شود و استعفا داد.
جیم مک‌کارتنی، مدیرکل فروشگاه‌های «پاوند‌لند (Poundland)» بریتانیا گفت که در ۱۸ سالگی در یک نجاری کار می‌کرده و دست آخر با زدن مشتی به صورت رییس به گفته خودش «زورگو» از کار استعفا داده است.
منبع : بی بی سی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا