آخرین اخباراسلایدشوافغانستانخبر های مهمسیاست

واکنش ارگ علیه توهین ترامپ:

کاخ سفید در مورد سخنان ترامپ توضیح دهد

ارگ ریاست جمهوری در واکنش به گفته‌های دونالد ترامپ، اظهار داشت که ملت افغانستان به هیچ قدرت خارجی اجازه تعیین سرنوشت خویش را نداده و نخواهد داد.

ارگ ریاست جمهوری در واکنش به گفته‌های دونالد ترامپ، اظهار داشت که ملت افغانستان به هیچ قدرت خارجی اجازه تعیین سرنوشت خویش را نداده و نخواهد داد.
به گزارش خبرگزاری دید، دونالد ترامپ روز گذشته در دیدار با نخست وزیر پاکستان گفته بود که اگر بخواهیم در جنگ افغانستان پیروز شویم، این کار را در ۱۰ روز انجام می‌دهم و افغانستان از نقشه زمین حذف خواهد شد.
در همین حال ارگ ریاست جمهوری در واکنش به این گفته‌ها اعلام کرده است که افغانستان یکی از کهن‌ترین دولت‌های دنیا است که در طول تاریخ از بحران‌های متعدد عبور نموده است و ملت افغانستان به هیچ قدرت خارجی اجازه تعیین سرنوشت خویش را نداده و نخواهد داد.
اعلامیه ارگ می‌افزاید که شراکت و همکاری ما با جهان و به‌خصوص با ایالات متحده امریکا بر مبنای منافع متقابل و احترام متقابل است و ما از همکاری امریکا برای آوردن صلح حمایت می‌نماییم، اما سرنوشت اساسی کشور ما در جلسات سران دول خارجی بدون حضور زعامت افغان‌ها تعیین شده نمی‌تواند.
ارگ با اظهار اینکه افغانستان ما با صلابت و ابهت در صحنه سیاست دنیا باقی خواهد ماند، افزوده است که دولت جمهوری اسلامی افغانستان با درنظرداشت روابط همه جانبه میان دو دولت همکار از مجرای دیپلوماتیک و دولتی خواهان صراحت و توضیحات از جانب واشنگتن در مورد اظهارات رئیس جمهور ترامپ با صدراعظم پاکستان، گردیده است.
اعلامیه می‌افزاید: دولت جمهوری اسلامی افغانستان تحولات مرتبط به این مساله را به طور دوامدار با مردم آزاده افغانستان در میان خواهد گذاشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا