آخرین اخباراسلایدشوجهانخبر های مهم

کرونا؛ سازمان بهداشت جهان تشکیل جلسه اضطراری می‌دهد

سازمان صحی جهان می‌گوید که برای مبارزه با ویروس کرونا همه جهان باید هوشیار باشند. قرار است این سازمان در مورد نگرانی‌های از شیوع بیماری ناشی از کرونا دوباره جلسه اضطراری تشکیل دهد.

سازمان صحی جهان می‌گوید که برای مبارزه با ویروس کرونا همه جهان باید هوشیار باشند. قرار است این سازمان در مورد نگرانی‌های از شیوع بیماری ناشی از کرونا دوباره جلسه اضطراری تشکیل دهد.
به نقل از بی بی سی، داکتر مایک رایان در ستایش از واکنش چین به شیوع این ویروس مرگبار گفت: «مشکل خیلی بزرگ است اما واکنش به آن فوق العاده بوده».
سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه طی نشستی درباره این که آیا باید وضعیت اضطراری اعلام کند یا نه بحث خواهد کرد. این سازمان هفته پیش تصمیم گرفت فعلاً یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام نکند.
شهر ووهان چین در کانون این شیوع قرار دارد.
اما این ویروس به سایر نقاط چین و همچنین ۱۶ کشور دیگر از جمله تایلند، فرانسه، امریکا و استرالیا سرایت کرده است.
بیش از ۱۳۰ نفر در چین جان خود را از دست داده‌اند و نزدیک به شش هزار نفر هم آلوده شده‌اند.
این ویروس درحال حاضر هیچ معالجه مشخص یا واکسنی ندارد. با این حال شماری از بیماران بعد از درمان خوب شده‌اند.
دکتر رایان از سازمان بهداشت جهانی گفت، تیمی بین‌المللی از کارشناسان برای اعزام به چین آماده می‌شود تا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتقال بیماری با کارشناسان چینی همکاری کند.
او گفت:«ما در یک گذرگاه مهم هستیم. به نظر ما هنوز می‌شود زنجیره‌های انتقال بیماری را مختل کرد».
دانشمندان در استرالیا موفق شده‌اند این ویروس را در آزمایشگاه بازسازی کنند، به این امید که شاید بتوان از آن برای ساختن یک تست تشخیص زودهنگام استفاده کرد.
تدروس گبرایسوس مدیرکل سازمان بهداشت جهانی که این هفته از چین بازدید کرد، گفت بیشتر کسانی که به این ویروس مبتلا شده‌اند فقط دچار «علائم خفیف تر» هستند، اما حدود ۲۰ درصد آنها با علائمی مثل ذات الریه و نارسایی ریوی به شدت بیمار می‌شوند.
او گفت که چین «به همبستگی و حمایت جهان نیاز دارد» و «جهان باید برای پایان دادن به شیوع بیماری دست به دست هم دهد، و از موارد گذشته درس بگیرد».
او همچنین گفت که سازمان بهداشت جهانی از این که خطر جهانی ناشی از ویروس را در سه گزارش هفته پیش «میانگین» ارزیابی کرده نه «شدید»، «عمیقاً متاسف» است.
او موارد سرایت شخص به شخص بیماری در آلمان، ویتنام و جاپان را نگران کننده خواند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا