آخرین اخبارافغانستان

کشاورزان للمی‌کار، تراکتور رایگان دریافت می‌کنند

وزارت زارعت، آبیاری و مالداری برای نخستین‌بار پس از افزایش احتمالات بارنده‌گی در هفته‌های آینده، تصمیم گرفته است که به هدف توسعه‌ کشت للمی در مناطق واجد شرایط کشت و افزایش حاصلات گندم، به دهقانان «للمی‌کار» در ۲۴ ولایت، تراکتور و وسایل کشت رایگان فراهم کند.
به گزارش خبرگزاری دید، این تصمیم برای نخستین‌بار، در جلسه‌ امروز وزارت زراعت پس از مروری بر پیش‌بینی‌ها و دریافت احتمالات بارنده‌گی گرفته شده است.
نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در این جلسه، پس از بررسی سودمندی‌های این تصمیم، با رییسان زراعت، آبیاری و مالداری ولایات صحبت کرده و به آنان دستور داد تا تراکتورهای اداره‌های مربوط‌ شان را به گونه‌ رایگان در اختیار دهقانان للمی‌کار بسپارند.
وزارت زراعت همین اکنون در ۲۴ ولایت کشور ۲۹۷ عراده تراکتور فعال دارد. هم‌چنان ۱۷۲ عراده‌ تراکتور در حالت احتیاطی در مرکز کشور قرار دارد که در صورت نیاز می‌توان از آن استفاده کرد.
وزیر زراعت به مسئولان این وزارت گفته است که در صورت نیاز، به زودی تراکتورهای آماده‌باش مرکز را نیز به ولایت‌هایی که نیاز دیده می‌شود، انتقال و در خدمت دهقانان للمی‌کار قرار بدهند.
پیش از این، بخشی از دهقانان به علت ترس از خشک‌سالی، در ساحات للمی کشت نکرده بودند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا