آخرین اخباراسلایدشوافغانستانخبر های مهمسیاست

کمیته اعتبار دهی ملل متحد عضویت افغانستان را بررسی می‌کند

خبرگزاری دید: قرار است کمیته اعتباردهی سازمان ملل متحد عضویت افغانستان و میانمار را بررسی کند، اما برخی منابع گفته‌اند که بعید است این سازمان کرسی افغانستان را به طا-لبان واگذار کند.

رویترز در یک گزارش گفته که کمیته ۹ نفره اعتبارنامه سازمان ملل متحد از جمله شامل روسیه، چین و ایالات متحده در مقر سازمان ملل تشکیل خواهد شد تا اعتبارنامه همه ۱۹۳ عضو را برای نشست جاری مجمع عمومی سازمان ملل بررسی کند. نشست این کمیته روز چهارشنبه ( ۱۰ قوس) برگزار خواهد شد.
چهار دیپلمات که خواستند نام‌شان فاش نشود، به رویترز گفتند که این کمیته احتمالاً اعلام تصمیمات خود در مورد نمایندگی افغانستان و میانمار را برای باقی‌ماندن سفیران فعلی در کرسی، به تعویق خواهد انداخت.
رویترز نوشته‌است که پذیرش طا-لبان یا حکومت میانمار توسط سازمان ملل، گامی در جهت به رسمیت شناختن بین‌المللی هر دو خواهد بود.
این در حالی است که تاکنون هیچ کشوری دولت طا-لبان را به رسمیت نشناخته است.
«امارت اسلامی» سهیل شاهین سخنگوی خود در دوحه را به عنوان سفیر افغانستان در سازمان ملل معرفی کرده‌ است.
طا-لبان از سازمان ملل خواسته بودند که به سفیر دولت سرنگون‌شده اشرف‌غنی اجازه نمایندگی از افغانستان را ندهد؛ اما غلام اسحاق‌زی سفیر فعلی افغانستان خواستار حفظ کرسی‌اش شده‌ است. اگرچه او امسال در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی نکرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا