آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

کنسول عربستان در استانبول از ترکیه خارج شده است

همزمان با ادامه تحقیقات برای روشن شدن پروند جمال خاشقجی روزنامه‌نگار اهل سعودی، خبر می‌رسد که جنرال کنسول عربستان ترکیه را ترک کرده است.


همزمان با ادامه تحقیقات برای روشن شدن پروند جمال خاشقجی روزنامه‌نگار اهل سعودی، خبر می‌رسد که جنرال کنسول عربستان ترکیه را ترک کرده است.
رسانه‌های ترکی گزارش داده‌اند که محمد ال اُتیبی جنرال کنسول عربستان سعودی در استانبول، شام سه‌شنبه در حالی به سوی ریاض پرواز کرد که قضیه ناپدید شدن جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به یک بحث جهانی مبدل شده‌است.
در این میان، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه گفته که مهم ترین اولویت برای آن‌ها، یافتن سر نخ از سرنوشت خاشقجی است.
بازتاب خبر ناپدید شدن جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول، از مهم ترین دلایلی دانسته می‌شود که جنرال کنسول سعودی را به ترک این شهر مجبور ساخت.
بر اساس گزارش‌ها، محمد ال اُتیبی در حالی از استانبول به سوی ریاض پرواز کرد که قرار بود محل زندگی او از سوی پولیس ترکیه بازرسی شود.
پیش از این هم پولیس و تحقیق کننده‌ها، دفتر کنسولگری عربستان سعودی را در استانبول برای نُه ساعت مورد بازرسی قرار دادند.
جمال خاشقجی شهروند اصلی عربستان سعودی که اقامت دایمی امریکا را داشت، در دوم اکتوبر به همین ساختمان رفته بود تا اسناد طلاق با همسر قبلی‌اش را از آنجا به دست آورد.
در همین حال، یک مقام ترک که نامش گرفته نشده، به تلویزیون سی ان ان گفته ‌است که در دوم اکتوبر، نخست خاشقجی را در کنسولگری عربستان سعودی کشتند و سپس جسد او را قطعه – قطعه کردند. ریاض تمامی اتهام‌ها را تا حالا رد کرده‌است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا