آخرین اخبارآزادی بیاناسلایدشوجهانحقوق بشرخبر های مهمعدلی قضاییمنطقه

کنگره آمریکا دیوان دادگستری بین المللی را تهدید کرد/ قرار بازداشت برای مقامات اسرائیل صادر نکنید

خبرگزاری دید: منابع مطلع گزارش داده اند که اعضای کنگره ایالات متحده، دیوان بین‌المللی دادگستری را تهدید کرده‌اند که از صدور قرار بازداشت برای مقام‌های اسرائیل خودداری کند. به گفته این منابع مطلع که نخواستند نام‌ آنها فاش شود، اعضای کنگره آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری هشدار داده‌اند که در صورت صدور حکم بازداشت علیه مقام‌های اسرائیلی با واکنش آمریکا مواجه خواهد شد.

 به نقل از آکسیوس؛ بعد از اینکه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواست تا از صدور حکم بازداشت وی در دیوان بین‌المللی دادگستری جلوگیری کند، اکنون منابع مطلع فاش کردند که اعضای کنگره ایالات متحده نیز دیوان بین‌المللی دادگستری را تهدید کرده‌اند که از صدور قرار بازداشت برای مقام‌های اسرائیل خودداری کند.

اعضای کنگره آمریکا اعلام کرده‌اند که در حال کار روی قوانینی هستند که در صورت صدور حکم بازداشت از سوی دیوان بین‌المللی دادگستری علیه مقام‌های اسراییل، آن قوانین را اجرا کنند.

رسانه‌های اسراییلی گزارش دادند که احتمال دارد حکم بازداشت مقامات اسراییل از سوی دیوان بین المللی دادگستری مخفیانه صادر شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا