آخرین اخبارافغانستانسیاست

گروه طالبان برای مذاکره با امریکا شرط خود را اعلام کرد

یکی از مقام‌های ارشد گروه طالبان در قطر اعلام کرده است که آنان تاکنون به‌طور رسمی هیچ نشانه برای آغاز مذاکرات مستقیم، از سوی امریکا دریافت نکرده‌اند.یکی از مقام‌های ارشد گروه طالبان در قطر اعلام کرده است که آنان تاکنون به‌طور رسمی هیچ نشانه برای آغاز مذاکرات مستقیم، از سوی امریکا دریافت نکرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری دید، این مقام گروه طالبان شرط خود را برای مذاکرات مستقیم با امریکا، خارج شدن نام رهبران این گروه از لیست سیاه بیان کرده است.
او گفته است:« به‌خاطر ایجاد فضای اعتماد در بخش مذاکرات صلح با امریکا، واشنگتن باید نام رهبران این گروه را از لیست سیاه حذف کند.»
طالبان در گذشته بارها گفت‌وگوهای صلح را با دولت افغانستان رد کرده و خواستار مذاکرات مستقیم با امریکا بر سر پایان جنگ در این کشور شده بودند.
طالبان همواره تاکید کرده‌اند که جنگ جاری نتیجه حمله و اشغال این کشور توسط امریکایی‌ها است و آن‌ها برای پایان جنگ تنها با خود امریکایی‌ها گفت‌وگو خواهند کرد.
گفتنی است که روز گذشته نیویورک تایمز طی گزارشی نوشت که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری امریکا از دیپلمات‌های ارشد خود خواسته است تا به دنبال ایجاد زمینه برای مذاکرات مستقیم با طالبان باشند، اما این موضوع امروز از سوی جنرال جان نیکلسون فرمانده کل نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان رد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا