آخرین اخبارمطالب معلوماتی

گریه کودکان ترجمه می‌شود

دانشمندان موفق شده‌اند با استفاده از هوش مصنوعی انواع مختلف گریه کودکان را ترجمه کنند.

دانشمندان موفق شده‌اند با استفاده از هوش مصنوعی انواع مختلف گریه کودکان را ترجمه کنند.
به گزارش خبرگزاری دید، «ساینس فوکس» در گزارشی اعلام کرد که محققان با استفاده از هوش مصنوعی موفق شده‌اند انوع گریه نوزادان و کودکان را ترجمه کنند.
در حالی که از درد و بیماری گرفته تا گرسنگی و خواب آلودگی، گریه نوزادان دلایل مختلفی دارد که به راحتی برای والدین به ویژه آن‌هایی که برای نخستین بار بچه‌دار می‌شوند، قابل تشخیص نیست، اکنون تیمی از محققان امریکایی روشی مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) را طراحی کرده‌اند که با استفاده از آن می‌توان گریه عادی و غیرعادی نوزادان را از هم تفکیک کرد.
این تیم تحقیقاتی برمبنای یک سیستم خودکار تشخیص گفتار موجود و تکنیکی موسوم به سنجش فشرده (compressed sensing)، الگوریتمی را برای شناسایی و تشخیص ویژگی‌های گریه یک نوزاد، به وجود آوردند.
این الگوریتم با آنالیز شکل موج‌های(waveforms) گریه‌های نوزاد، میزان بلندی، ارتفاع صوت و زنگ آن را با اطلاعات موجود در پایگاه داده گریه‌های ضبط شده نوزادان که پیش‌تر از طرف پرستاران باتجربه شناسایی شده‌اند، تطبیق می‌دهد.
در این پایگاه انواع مختلف گریه در نوزادان با مشکلات گوناگونی از گرسنگی و دل درد گرفته تا خواب آلودگی و غیره ارتباط داده شده‌ است.
این روش هم برای والدین و هم پزشکان که تشخیص گریه مختلف کودکان لازمه کارشان است، کاربرد دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا