آخرین اخبارافغانستانسیاست

گفت‌وگوهای میان هیئت طالبان و پنجشیر ادامه دارد

منابع نزدیک به احمد مسعود گفته‌اند که هیئتی از سوی طالبان به پنجشیر رسیده و گفت‌وگو میان دو طرف ادامه دارد. با این حال احمد مسعود گفته است که آنان می‌خواهند مذاکرات معنادار باشد.


این منابع می‌گویند که نیروهای ضد طالبان خواستار مذاکرات معنا دار است که در آن حقوق مردم در نظر گرفته شده باشد و حکومتی به میان بیاید که عدالت اجتماعی در آن تأمین شود.
یک عضو کمیسیون فرهنگی طالبان نیز تأیید کرد که هیئتی از سوی آنان برای مذاکره با احمد مسعود و شماری از چهره‌های سیاسی دیگر به پنجشیر رفته است.
وی از جدیت گفت‌وگوها میان دو طرف خبر داده و تأکید کرد که مسئله پنجشیر از راه مسالمت آمیز حل خواهد شد.
مفتی انعام الله سمنگانی عضو کمیسیون فرهنگی طالبان گفت: قرار است که آنها با خود احمد مسعود و با یک عده مردم دیگری که آنها در قضیه پنجشیر دخیل هستند و نقش دارند دید وبازدید داشته باشند و کوشش بر این بسیار به شدت جریان دارد.
مذاکرات میان دو طرف در حالی آغاز شده است که طالبان و نیروهای پنجشیر از کار گیری گزینه‌های نظامی بر ضد یکدیگر نیز سخن گفته‌اند.
امرالله صالح معاون اشرف غنی در توییتی نوشته بود که طالبان اجازه نمی‌د‌هند تا مواد غذایی وارد اندراب شود.
وی وضعیت بشردوستانه را در اندراب وخیم دانست. اما طالبان این ادعا را رد کرده و می‌گویند که تمامی راه‌های اندراب باز هستند.
در این میان یک منبع نزدیک به عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان تاکید کرد که گفت‌وگوها میان رهبران سیاسی و طالبان به‌صورت پراکنده ادامه دارد و تاکنون بحث‌های اصلی روی چگونگی شکل گیری حکومت تازه آغاز نشده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا