آخرین اخبارمطالب معلوماتی

‌کشف یک شی باستانی ۸۰۰ ساله با شباهتی عجیب به گوشی‌های موبایل امروزی !

به تازگی ویدیویی در یوتیوب منتشر شده که یک وسیله با قدمتی ۸۰۰ ساله را نشان می‌دهد که شباهت بسیاری به یک گوشی موبایل دارد !

به تازگی ویدیویی در یوتیوب منتشر شده که یک وسیله با قدمتی ۸۰۰ ساله را نشان می‌دهد که شباهت بسیاری به یک گوشی موبایل دارد !
این شی باستانی توسط باستان‌شناسان در شهر( Fuschl am See)، منطقه‌ای در سالزبورگ اتریش کشف شده است.
بر اساس تصاویری که از این شی باستانی منتشر شده است، دستگاهی بسیار شبیه به یک گوشی موبایل امروزی دیده می‌شود که مجموعه‌ای از کلیدهای کنترول(صفحه سویچ)، صفحه نمایش و ۱۲ کلید منقش به نمادهای خط میخی بر روی آن وجود دارد. خط میخی برای اولین بار توسط سومری‌ها، تمدن کهنی در بابل که بخشی از عراق امروزی نیز جز آن بوده، استفاده می‌شده است.
این شی، پیشرفت خارق‌العاده گونه‌ای از موجودات ماورایی را در گذشته‌های دور زمین بازگو می کند. اگر این درست باشد، بسیاری از آثار باستانی ممکن است که از تکنالوجی‌های فوق زمینی، کاپی برداری شده باشد.
بنابراین اگر این صحبت‌ها درست باشد، این شی باستانی به راحتی می‌تواند لقب قدیمی‌ترین گوشی جهان را به خود اختصاص دهد.
آیا این شی می‌تواند یک جسم باستان شناسی جعلی باشد؟ وبسایت ToTheDeathMedia.com) یکی از سایت هایی که درباره تئوری توطئه مطالب زیادی منتشر می کند) می‌نویسد در آخرین تئوری توطئه بیگانگان، یک نکته بسیار حائز اهمیت است و آن اینکه چگونه یک شی باستانی مربوط به خاورمیانه از سرزمین اتریش، واقع در اروپا سر از خاک در می آورد.
به طرز مرموزی، هیچ اطلاعات بیشتری در مورد این گوشی همراه باستانی پیدا نشد. اینکه چه کسی یا کسانی اطلاعات مربوط به آن را در فضای اینترنتی محدود کرده‌اند؟ و یا باستان شناسی که توانسته آن را کشف کند چه کسی بوده است؟ و شاید بسیار سوال‌های دیگری که هنوز بی جواب مانده. برخی از مردم گمان می‌کنند که این شی باستانی یک گوشی نوکیای قدیمی است که برای شوخی بدین شکل درآمده است.
از سویی دیگر، برخی نظریه پردازان تمدن‌های باستانی همچون اسکات وارینگ (Scott Waring) بر این عقیده‌اند که این شی باستانی سندی محکم، دال بر بیگانگانی است که تمدن‌های باستانی زمین را ملاقات کرده اند. وارینگ، نویسنده یوفو سایتینگز دیلی (UFO Sightings Daily) می‌نویسد که « کسی با دانش بسیار پیشرفته‌ای از آینده، این دستگاه شبه موبایل را خلق کرده است».
آیا این شی باستانی را می‌توان قدیمی‌ترین گوشی جهان به حساب آورد؟ یا آن را فقط باید یک شوخی بی معنی تلقی کرد. نظر شما چیست؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا