آخرین اخبارافغانستاندیدگاهسیاست

۱۵ دلیل که اشرف غنی بازنده انتخابات خواهد بود

در صورتی‌که انتخابات برگزار شود، آقای غنی بنا به دلایل ذیل قطعاً بازنده خواهد بود .

در صورتی‌که انتخابات برگزار شود، آقای غنی بنا به دلایل ذیل قطعاً بازنده خواهد بود
یک: مناطقی که مردم برایش رای می‌داد همه تحت کنترول طالبان است و طالبان در این اواخر به‌شدت از این آدم متنفرند.
دو: تمام کسانی‌‌که در اطراف وی جمع شده‌اند، به‌خاطر یک مشت پول نفوذ و جایگاه خود را در میان قوم و تبارشان از دست داده‌اند.
سه: هیچ حزب یا جریان سیاسی بزرگ از وی حمایت نمی‌کند؛ برعکس آن، همه در برابر وی قرار گرفته‌اند.
چهار: مردم فکر می‌کرد که ایشان برنامه اقتصادی‌ برای مملکت دارد، اما ثابت شد که جز تعصب قومی، خودکامگی سیاسی و انحصارگرایی اقتصادی، هیچ برنامه‌ای برای توسعه کشور ندارد.
پنج: به هریکی از اقوام افغانستان و بزرگان سیاسی کشور بلا استثنا توهین کرد و آن‌ها را از بدنه نظام کنار زد.
شش: اخلاق زشت، بدزبانی و چیغ زدن‌های بی‌مورد و عوام‌فریبانه‌ وی هم در محیط ارگ و هم بیرون از آن، او را به عنوان یک بیمار روانی برای ملت معرفی نموده است.
هفت: در پنج‌سال گذشته، به‌حدی دروغ گفت و لاف زد که تمام اعتبار و اعتمادش را نزد ملت از دست داد.
هشت: او پرده‌ ناموس ملت را درید و فساد اخلاقی و بهره‌گیری جنسی از زنان (سکس در بدل چوکی) را به یک فرهنگ در ارگ تبدیل کرد.
نُه: در زمان این شخص، سطح بیکاری و فقر نسبت به هر وقت دیگر بلند رفت.
ده: در دوره آقای غنی، بیشترین جوانان یا در صفوف قوای مسلح کشته شدند و یا هم مرگ را به‌جان خریدند و به‌کشورهای اروپایی مهاجر گردیدند.
یازده: تمام وعده‌هایی که کرده بود مانند: بررسی پرونده کابل بانک، مبارزه علیه فساد، ایجاد یک میلیون شغل، همه دروغ ثابت شد.
دوازده: در پنج سال دوره حاکمیت وی، پول افغانی به‌سطح چشمگیری در برابر دالر پایین آمد و بالای مواد اولیه خوراکی و زندگی مردم تأثیر مستقیم گذاشت. ( او شعار می‌‌داد که در دسترخوان مردم تغییر می‌آورد؛ تغییر آمد اما منفی).
سیزده: فساد در گمرکات افغانستان به‌گونه بی‌سابقه‌ بالا رفت؛ پُست‌های گمرکات به‌گونه علنی خرید و فروش شد و برای ادارات عدلی دستور داد که صلاحیت تفتیش وزارت مالیه را ندارند.
چهارده: اداره ملی تدارکات را در دست گرفت و از آن طریق هزینه کمپاین انتخاباتی خود را تهیه و تدارک کرد.
پانزده: اندک‌ترین کاری که باید می‌کرد، آوردن شفافیت در عواید ده فیصد از مدرک کریدت کارت بود که فقیرترین مردم از هر ۵۰ افغانی پنج افغانی به خزانه می‌پردازد؛ اما نکرد.

نویسنده

سردار رحمان‌اوغلى

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا