آخرین اخبارافغانستانگزارش

۲هزار مشترک برق کابل به دادستانی معرفی شدند


وحید الله توحیدی، سخنگوی ریاست برشنا در گفت‎وگو با خبرگزاری دید می‌گوید، به اساس فرمان ریاست‏جمهوری بیش از ۲ هزار مشترک برق در کابل به دلیل نپرداختن پول صرفیه برق به دادستانی کل معرفی شده‎اند.
به گزارش خبرگزاری دید، سخنگوی ریاست برق، با آن‌که در مورد هویت فردی کسانی که به دادستانی معرفی شده‎اند چیزی نگفت، اما می‎گوید که این لیست ۲ هزاری شامل شرکت‎ها، نهادها و افراد بلندپایه می‎شود که به شورای امنیت ملی، اداره امور و ریاست مجلس نمایندگان فرستاده شده است.
ریاست برق از ریاست جمهوری رسماً خواسته است که یک کمیسیون متشکل از وزارت امور داخله، ریاست امنیت ملی و ریاست برق، تشکیل شود تا با شرکت‏ها و افرادی که پول برق را تادیه نمی‎کنند، برخورد جدی شود.
سخنگوی ریاست برق، بیان داشت که برخی از باشندگان کابل بیش از ۱۰ میلیارد افغانی از این ریاست قرض‎دار هستند و اگر این مقدار پول جمع‌آوری شود، برق پایتخت به گونه منظم توزیع شده و در کنار آن ولایت‎های دایکندی و ارزگان نیز برق دریافت خواهند کرد.
گفتنی است که وارداتی بودن برق و تادیه نشدن پول آن از سوی باشندگان شهرها و افراد بلندپایه حکومتی باعث سکته‌گی در توزیع برق، به ویژه در شهر کابل شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا