آخرین اخبارافغانستانامنیت و حوادث

۲٫۵ میلیون شهروند افغانستان در جوار ساحات پر از ماین زندگی می‌کند

سیگار در گزارشی می‌گوید وزارت امور خارجه امریکا برای پاکسازی مناطق آلوده به بقایای مواد منفجره، سازمان‌های ملی و بین‌المللی را در این کشور تمویل می‌کند. این نهاد همچنان از زندگی کردن ۲٫۵ میلیون شهروند افغانستان در نزدیکی ساحات آلوده به ماین ابراز نگرانی کرده است.
به گزارش خبرگزاری دید، اداره بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) به تازگی در گزارشی گفته است که وزارت خارجه امریکا به گونۀ‌ مستقیم به ۷ سازمان غیر انتفاعی (انجو) افغانستان، ۴ سازمان غیرانتفاعی بین‌الملی و یک سازمان دولتی این کشور کمک مالی می‌کند تا مناطق آلوده به بقایای مواد انفجاری و سلاح‌های متعارف را پاکسازی کنند.

از سویی هم، طبق گزارش سازمان ملل متحد، حدود ۲.۵ میلیون افغان در یک کیلومتری مناطق آلوده به مواد انفجاری زندگی می‌کنند که نیاز به پاکسازی عاجل دارد.
بر بنیاد این گزارش، از سال مالی ۲۰۰۲، ایالات متحده بیش از ۴۱۹ میلیون دالر برای تخریب سلاح و اقدامات بشردوستانۀ ماین‌روبی در افغانستان اختصاص داده است.
در گزارش سیگار همچنین آمده است که فرماندهی مشترک انتقال امنیت برآورد کرده که بیش از ۶۸.۸ میلیون دالر از سوی ایالات متحده برای امکانات و ضروریات پولیس ملی افغانستان تأمین می‌شود.
از این میان، ۴۲.۴ میلیون دالر به گونه مستقیم به حکومت افغانستان داده می‌شود و ۲۶.۴ میلیون دالر دیگر از سوی فرماندهی مشترک انتقال امنیت به مصرف خواهد رسید.
این در حالی است که وزیر امور خارجه و مالیه کشور امروز در جلسۀ ولسی جرگه بیان داشتند که اگر شرایط جامعه جهانی برآورده نشود، کمک‌های مالی خود را قطع خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا