آخرین اخباراجتماعافغانستان

۲۰ سرمایه‌گذار افغانستانی تابعیت ایرانی گرفتند

خبرگزاری دید: ۲۰ تن از سرمایه‌گذاران افغانستانی که واجد شرایط تحصیل تابعیت ایران بوده و مراحل قانونی آن را طی کرده بودند، تابعیت ایران را اخذ کردند.


به نقل از فارس، در مراسمی اسناد تحصیل تابعیت ایران با حضور مسئولان ذیربط امور تابعیت، پناهندگان و مهاجران به ۲۰ نفر از سرمایه‌گذاران افغانستانی که واجد شرایط تحصیل تابعیت ایران بودند و مراحل قانونی آن را طی کرده بودند، اعطا شد.
علیرضا بیکدلی معاون کنسولی ایرانیان و امور مجلس وزارت امور خارجه در این مراسم وجود مشترکات دینی، فرهنگی و تاریخی ایران و همسایگان را زمینه ساز تقویت پیوندهای مردمی در فلات ایران خواند که در نتیجه آن فرصت‌هایی برای همگرایی بیشتر فراهم شده است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمایندگی‌های ایران در کشورهای خارجی، ملزم به روان سازی ارائه خدمات به این اتباع به ویژه در حوزه همسایگی هستند و براساس گفتمان سیاست همسایگی ایران، تلاش برای تعامل همه جانبه با همسایگان در دستورکار وزارت امور خارجه است و در این چارچوب ‌از افزایش بهره‌وری و فعالیت سرمایه‌گذاران و کارآفرینان موفق خارجی در ایران حمایت جدی به عمل می‌آید.
به گفته بیکدلی، صدور روادید تجاری و روادید سرمایه گذاری، ارائه تسهیلات مجوز اقامت، اعطای تابعیت و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری و کارآفرینی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و پیش بینی می‌شود حضور و فعالیت نخبگان افغانستان مورد حمایت بیشتر دولت قرار خواهد گرفت.
در ادامه مراسم رییس اداره تابعیت وزارت امور خارجه ایران ضمن بیان روند اعطای تابعیت به اتباع خارجی، آمار صدور اسناد تابعیت را در مقایسه با گذشته رو به رشد خواند و افزود: پس از وصول مستقیم درخواست‌های متقاضیان اخذ تابعیت، آنها بررسی و راستی آزمایی می‌شود، سپس وضعیت اقامتی، علمی اجتماعی، شغلی، سرمایه گذاری، کارآفرینی متقاضیان از سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط استعلام و نهایتاً پرونده‌ تکمیل شده برای تصمیم‌گیری به کمیسیون ماده ۳ نظامنامه تابعیت هیئت وزیران ارسال می‌شود.
در ادامه این مراسم سرمایه گذارانی که تابعیت ایران را اخذ کردند، فعالیت‌های اقتصادی و کارآفرینی مبنی بر مدیریت بهینه فرصت‌ها، سرمایه‌گذاری در بخش مولد، صادرات کالا و ارزآوری خود را شرح دادند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا