آخرین اخبارافغانستانسیاست

نتایج رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی روز شنبه، اعلام می‌شود

کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی اعلام کرد که نتایج رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی تا روز شنبه آینده قطعی خواهد شد و پس از آن اعلام می‌شود.کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی اعلام کرد که نتایج رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی تا روز شنبه آینده قطعی خواهد شد و پس از آن اعلام می‌شود.
به گزارش خبرگزاری دید، علی‌رضا روحانی کمیشنر و سخنگوی کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی که در نشست امروز چهارشنبه (۲۷ سرطان) مجلس نماینده‌گان صحبت می‌کرد، گفت که در پیوند به لیست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی بیش از ۶۰۰ مورد شکایت در این کمیسیون ثبت شده است.
آقای روحانی گفت:« این شکایت‌ها در مورد افراد داخل لیست نامزدان انتخابات پارلمانی‌ است و همچنان برخی نامزدان حذف شده از لیست نیز شکایت کرده‌اند که چرا نام‌های شان از سوی کمیسیون انتخابات حذف شده است.»
به گفته او، بخشی از این شکایت‌ها بررسی شده و بخشی دیگر آن در حال تدقیق قرار دارد و تصمیم نهایی کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی تا روز شنبه آینده گرفته شده و اعلام خواهد شد.
از سویی هم، علی‌رضا روحانی گفت که کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی شدیداً با کمبود بودجه مواجه است.
آقای روحانی افزود که هرچند وزارت مالیه صد میلیون افغانی برای تامین بودجه این کمیسیون در بودجه وسط سال حکومت در نظر گرفته است، ولی این بودجه کافی نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا