آخرین اخباراجتماعاسلایدشوافغانستان

افغانستان صدرنشین کشورهای دارای «برده‌داری مدرن»

در یک گزارش مشترک تازه نشر شده از سوی چندین سازمان بین‌المللی، روزانه ده‌ها میلیون نفر به شمول کودکان در سراسر جهان با «بردگی مدرن»، دست و پنجه نرم می‌کنند.در یک گزارش مشترک تازه نشر شده از سوی چندین سازمان بین‌المللی، روزانه ده‌ها میلیون نفر به شمول کودکان در سراسر جهان با «بردگی مدرن»، دست و پنجه نرم می‌کنند.
براساس این گزارش، «شاخص برده‌داری عصری» در میان کشورهای آسیایی؛ کوریای شمالی، افغانستان و پاکستان از جمله کشورهایی به شمار می‌روند که در آن‌ها «برده داری مدرن» در بالاترین سطح قرار دارد.
در این گزارش (Global Slavery Index) که به صورت مشترک از سوی سازمان بین‌المللی کار، سازمان بین‌المللی مهاجرت و بنیاد موسوم به (Walk Free Foundation) نشر شده است، حدود ۲۴٫۹ میلیون انسان به شمول زنان و کودکان در سراسر جهان با «بردگی مدرن» مواجه‌اند؛ به خصوص در کشورهای آسیایی و حوزه اقیانوس آرام.
در گزارش شاخص بردگی مدرن آمده است که در میان کشورهای آسیایی و حوزه اقیانوس آرام، حد اوسط از میان هر ۱۰۰۰ نفر، چهار تن آنان با کار اجباری مواجه‌اند و حد اوسط از هر ۱۰۰۰ ازدواج، دو ازدواج به صورت اجباری صورت می‌گیرد.
براساس گزارش شاخص بردگی جهانی، در کشورهای آسیایی و حوزه اقیانوس از هر ۱۰۰۰ نفر در این کشورها، بیش از شش نفر آنان از بردگی مدرن رنج می‌برند.
هند، چین و پاکستان از جمله کشورهایی محسوب می‌شوند که بیشترین تعداد مردم را، ۶۰ در صد قربانیان بردگی مدرن را در منطقه در خود دارند.
برده‌داری مدرن، یک شکل افراطی از نابرابری‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مذهبی است که به شکل پیچیده در جوامع مختلف به ویژه در کشورهای جنگ‌زده و کشورهای دارای رژیم‌های مستبد، وجود دارد که اکثر قربانیان آن را مردمان آسیب‌پذیر و به حاشیه رانده شده تشکیل می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا