آخرین اخبارافغانستانسیاست

برگشت جنرال دوستم وحدت ملی را تقویه می‌کند/ مردم انتخابات عاری از تقلب را توقع دارند

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، امروز دوشنبه در نشست شورای وزیران از برگشت جنرال دوستم استقبال کرده، گفت: امیدواریم که برگشت معاون اول ریاست جمهوری به استحکام پایه‌های وحدت ملی و تأمین صلح و ثبات در کشور کمک کند.داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، امروز دوشنبه در نشست شورای وزیران از برگشت جنرال دوستم استقبال کرده، گفت: امیدواریم که برگشت معاون اول ریاست جمهوری به استحکام پایه‌های وحدت ملی و تأمین صلح و ثبات در کشور کمک کند.
به گزارش خبرگزاری دید، رییس اجرایی کشور در سخنان مقدماتی‌اش حمله انتحاری دیروز کابل را محکوم کرد و گفت که تروریستان بدنام باردیگر با حمله هراس‌افگنانه مردم ما را هدف قرار داده و شماری از هم‌وطنان بی‌گناه ما را شهید و زخمی ساختند.
عبدالله عبدالله با اشاره به نشست سران ناتو گفت: در حقیقت کنفرانس ناتو در بروکسل تأییدی بر توانایی‌های نیروهای امنیتی ما بود، از تلاش و کار نیروهای امنیتی در دفاع از سرزمین قدردانی می‌کنیم.
عبدالله عبدالله گفت: در‌ حالی که تهدیدهای امنیتی وجود دارد؛ ولی همکاری نزدیک مردم با نیروهای امنیتی را خواستاریم تا در آینده از وقوع حوادث این چنینی جلوگیری نماییم.
رییس اجرایی در بخشی از صحبت‌هایش گفت که روز گذشته رهبری حکومت وحدت ملی با همکاران بین‌المللی و کمیسیون مستقل انتخابات نشست مشترک داشت.
وی افزود: رهبری حکومت وحدت ملی از کمیسیون مستقل انتخابات خواست که تاریخ معین برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند تا جایی برای ابهام در اراده حکومت وحدت ملی برای برگزاری انتخابات باقی نماند. البته، مردم افغانستان یک انتخابات عاری از تقلب و مشکلات گذشته را توقع دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا