آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

سفیر بریتانیا از مذاکرات مستقیم طالبان و امریکا حمایت کرد

نیکولاس کی سفیر انگلیس در کابل در دیدار با اعضای کاروان صلح که از سه روز به این‌سو در برابر سفارت بریتانیا چادر زده‌اند، از مذاکرات مستقیم میان طالبان و امریکا حمایت کرد.نیکولاس کی سفیر انگلیس در کابل در دیدار با اعضای کاروان صلح که از سه روز به این‌سو در برابر سفارت بریتانیا چادر زده‌اند، از مذاکرات مستقیم میان طالبان و امریکا حمایت کرد.
به گزارش خبرگزاری دید، نیکولاس کی با بیان این که راه حل جنگ افغانستان سیاسی است گفت: برای پایان جنگ در افغانستان، تلاش خواهد کرد.
سفیر بریتانیا ضمن استقبال از گفت وگوهای مستقیم میان امریکا و طالبان افزود:« بریتانیا از تمام تلاش‌ها برای گفت‌وگوهای بین‌الافغانی پشتیبانی می‌کند. هر کسی که برای صلح گفت‌وگو نماید و هر کسی که آمادۀ گفت‌وگو با طالبان باشد که آنان را بر میز گفت‌وگوهای صلح با حکومت افغانستان بکشاند، یک کار خوب است.»
در همین حال، اعضای کاروان صلح‌خواهی، نقش بریتانیا را در قانع ساختن پاکستان برای کشانیدن طالبان بر میز گفت‌وگوهای صلح، مهم می‌دانند و از این کشور می‌خواهند که باید بر پاکستان فشار وارد نماید تا در امور افغانستان مداخله نکند.
اقبال خیبر مسئول این کاروان از سفیر بریتانیا پرسید:« چقدر انتظار بکشیم و چقدر شما تعهد سپرده می‌توانید که این جنگ را ختم می‌کنید؟»
اما نیکولاس کی برای لحظه‌ای خاموش شد و گفت که برای این پرسش، پاسخی ندارد:« من پاسخی ندارم… هر قدر که شما می‌خواهید جنگ زودتر ختم شود، ما هم می‌خواهیم جنگ زودتر پایان یابد. آرزو دارم که آتش‌بس آینده یک آتش‌بس نه بل یک صلح به همراه داشته باشد. من به حیث یک دیپلمات می‌گویم که نسبت به سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ نزدیک‌تر به صلح استیم.»
این صلح خواهان، روز جمعه پس از ختم اعتراض شان در برابر سفارت ایران، در برابر سفارت بریتانیا در کابل بست‌نشینی را آغاز کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا