آخرین اخبارافغانستانامنیت و حوادث

وزارت دفاع ملی:

۳۶ طالب در هلمند، قندهار، ارزگان و فراه کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی در ولایت‌های هلمند، قندهار، ارزگان و فراه بیش از ۳۰ جنگجوی طالب کشته شده است.

به گزاش خبرگزاری دید، وزارت دفاع ملی کشور امروز یک‌شنبه(۱۹ دلو) در چهار خبرنامه جداگانه از کشته شدن ۳۶ جنگجوی طالبان در چهار ولایت کشور خبر داده است.
در خبرنامه این وزارت آمده است که در نتیجه حملات هدف‌مند نیروهای هوایی در منطقه «سربند» ولسوالی نهر سراج ولایت هلمند ۸ جنگجوی طالبان کشته شده است.
خبرنامه افزوده است که در این عملیات همچنین یک سرگروه این جنگجویان مشهور به «حقدوست» نیز کشته شده است.
در همین حال، وزارت دفاع ملی در خبرنامه دیگری می‌گوید که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در مربوطات ولسوالی دهراوود ولایت ارزگان، ۱۵ جنگجوی طالبان کشته شده است.
همچنین این وزارت می‌گوید که در پی راه‌اندازی و انجام عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی ارغنداب ولایت قندهار ۶ جنگجوی طالبان کشته شده است.
وزارت دفاع ملی افزوده است که در این عملیات ۴۷ حلقه ماین که به خاطر هدف قرار دادن غیرنظامیان در کنار جاده‌ها جاسازی شده بود، کشف و خنثی گردیده است.
در همین مورد، وزیر امور داخله کشور روز گذشته در نشست خبری مسئولان امنیتی گفت که بر جنگجویان طالبان در ولایت قندهار تلفات سنگین وارد شده است و این گروه برای مقابله با نیروهای امنیتی از ولایت‌های دیگر به قندهار جنگجو می‌آورد.
از جانب دیگر، وزارت دفاع ملی در خبرنامه‌‌ای دیگر می‌گوید که در پی عملیات هوایی نیروهای امنیتی و دفاعی در ولسوالی «پشترود» ولایت فراه ۸ جنگجوی طالبان کشته شده و یک جنگجوی دیگر زخمی شده است.
حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور روز گذشته در نشست خبری مسئولان امنیتی گفت که طالبان به هیچ صورت نمی‌توانند از طریق جنگ قدرت را به دست گیرند و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور آمادگی دارد تا از مردم و خاک خود دفاع کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا