آخرین اخبارافغانستانامنیت و حوادث

۳۷ کشته و ۲۱ ناپدید؛ جاری شدن سیلاب در ۱۳ ولایت

در اثر جاری شدن سیلاب‌های اخیر در ۱۳ ولایت، دست کم ۳۷ تن کشته شده و ۲۱ تن دیگر ناپدید است. این سیلاب‌ها همچنان خسارات هنگفت مالی بر مردم در ولایات آسیب دیده وارد کرده است.


به گزارش خبرگزاری دید، مسئولان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث می‌گویند که بارندگی‌های شدید و جاری شدن سیلاب که از یازدهم ثور آغاز شد، در ۱۳ ولایت به مردم خساره زده است.
تمیم عظیمی سخنگوی وزارت دولت در امور رسید‌گی گفته که در اثر جاری شدن سیلاب‌ها تاکنون ۳۷ تن کشده شده و همچنان ۲۱ تن دیگر ناپدید است.


سیلاب‌ها در ولایات هرات، بدخشان، پنجشیر، غور، بامیان، تخار، دایکندی، بادغیس، خوست، میدان‌وردک، بغلان، سرپل و سمنگان جاری شده است.
بیش‌ترین تلفات در ولایت هرات به مردم وارد شده است. به همین ترتیب غور از نظر تلفات در جایگاه دوم قرار دارد.
به گفته سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، در اثر سیلاب ۷۰۰ خانه مسکونی به صورت قسمی و کلی تخریب شده است و ۴۶۰ خانواده آواره شده‌ گردیده است.


طبق معلومات مسئولان، هزاران جریب زمین زراعتی در اثر سیلاب‌ها تخریب شده است.
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث می‌گوید که کمیته‌های ولایتی مبارزه با حوادث کار کمک‌رسانی به آسیب‌دید‌گان سیلاب را آغاز کرده‌اند.
با این حال، اداره هواشناسی کشور پیشتر از بارندگی‌های شدید و احتمال وقوع سیلاب در این ولایات خبرداده و گفته بود که مردم باید آماده باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا