آخرین اخباراجتماعافغانستان

۴ سال حکومت وحدت ملی؛ ۴۰ هزار غیر نظامی قربانی شده است

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که تنها در ۴ سال عمر حکومت وحدت ملی، ۴۰ هزار غیرنظامی در نتیجه‌ درگیری‌ها و حملات انتحاری و انفجاری کشته شده‌ است.


سازمان ملل متحد اعلام کرده است که تنها در ۴ سال عمر حکومت وحدت ملی، ۴۰ هزار غیرنظامی در نتیجه‌ درگیری‌ها و حملات انتحاری و انفجاری کشته شده‌ است.
این اظهارات را مارک لاوکک معاون دبیر کل سازمان ملل متحد برای امور بشردوستانه در سفر دو روزه به افغانستان مطرح کرده و گفته است:« خشونتی رو به افزایش و حالا خشک‌سالی صدها هزار خانواده را در سراسر کشور متاثر کرده است. تلفات ملکی بیش‌تر از هر زمان دیگر بالا است و در ۴ سال گذشته ۴۰ هزار غیرنظامی صدمه دیده یا کشته شده‌اند.»
مارک لاوکک افزوده است که دست‌رسی به ساحات و اشخاص متاثر شده به دلیل مشکلات امنیتی شدیداً محدود بوده است.
در یک اعلامیه‌‏ای دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری سازمان ملل متحد (اوچا) که روز پنج‌شنبه (۱۵ سنبله) منتشر شده، آمده است که فیلیپو گراندی کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و مارک لاوکک معاون دبیرکل سازمان ملل متحد برای امور بشردوستانه و هماهنگ کننده‌ مساعدت‌های اضطراری این سازمان، در پایان یک سفر دو روزه به افغانستان از دونرها و سازمان‌های حمایتی افغانستان خواستند تا برای یافتن راه‌ های حل‌ پایدار برای میلیون‌ها تن از افرادی که در بحران پیچیده و مهاجرت در حال رشد به سر می‌برند،‌ اقدام کنند.
با این همه، از زمان شکل‌گیری حکومت وحدت ملی حملات بزرگی چون حمله بر جنبش روشنایی، حمله‌ چهارراهی زنبق، حمله بر مسجد امام زمان در خیرخانه،‌ مسجد امام زمان در دشت برچی، حمله بر مرکز فرهنگی تبیان و اخیراً حمله بر مرکز آموزشی موعود و همچنان حمله بر یک ورزشگاه در ناحیه ششم شهر کابل رخ داده است.
این حملات مرگ‌بارترین حملات در طول چهار سال حکومت وحدت ملی بوده که در آن صدها غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا