آخرین اخبارافغانستانسیاست

۴۱ مین سالروز تهاجم قشون سرخ؛ طالبان بدون اشاره به حضور امریکا اعلامیه دادند

گروه طالبان به مناسبت ۴۱ مین سالروز تهاجم اتحاد جماهیر شوروی به افغانستان اعلامیه صادر کردند اما با آنکه این گروه پیوسته مدعی جهاد علیه نیروهای امریکایی نیز است؛ ولی در این اعلامیه هیچ اشاره‌ای به حضور این نیروهای در افغانستان، نشده است.

به گزارش خبرگزاری دید، امروز شنبه(۶ جدی) سال روان خورشیدی مصادف است به ۴۱ مین سالروز تهاجم اتحاد جماهیر شوروی به خاک افغانستان. گروه طالبان به این مناسبت اعلامیه صادر کرده است.
در اعلامیه طالبان آمده است که ملت مجاهد افغانستان توسط داس، تبر، بمب‌های دستی و تفنگ‌های زنگ‌زده با اژدهای قرن بیست مقابله کردند.
اعلامیه افزوده است که «این ملت مجاهد به نصرت خداوند متعال، عزم متین و قربانی‌های بزرگ، نه تنها لشکر کمونیزم را شکست داد، بلکه امپراتوری اتحاد شوروی را به ورطه تاریخ پرتاب کرد».
در اعلامیه طالبان تاکید شده است: «افغانستان خانه مسلمانان غیور است. این ملت مجاهد در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود آماده‌ هرگونه قربانی بودند، هستند و می‌باشند».
با آن که گروه طالبان پیوسته حضور نیروهای امریکایی در افغانستان را اشغال‌گر خوانده و مدعی جهاد علیه آن است؛ اما در این اعلامیه در پیوند به حضور نیروهای امریکایی در افغانستان هیچ اشاره‌‌ای نشده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا