آخرین اخباراسلایدشوافغانستانروند صلحسیاستصلح

نادری:

۵۰هزار کارمند دولت با سقوط ولسوالی‌ها متضرر شده/ طالبان در بدل رهایی ۷ هزار زندانی سه ماه آتش‌بس پیشنهاد کرده‌اند

خبرگزاری دید: رییس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی گفت که ۵۰ هزار کارمند دولت با تصرف ۱۱۶ ولسوالی از سوی طالبان متضرر شده و همچنان این گروه ۲۶۰ ساختمان اداری ولسوالی ها را تخریب کرده است.


نادر نادری رییس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی امروز پنجشنبه(۲۴سرطان) در یک نشست خبری در کابل گفت که ۱۳ میلیون شهروند کشور زیر حاکمیت طالبان زندگی می‌کنند.
رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی گفت که جنگ‌جویان طالبان با تصرف ۱۱۶ ولسوالی، به ارزش ۵۰۰ میلیون، دالر تأسیسات عامه را تخریب کردند.
او گفت: «در چند هفته‌ گذشته، طالبان با تصرف ۱۱۶ ولسوالی در ۲۹ ولایت، ۲۶۰ ساختمان و تعمیر اداری و خدمات عامه را تخریب، حریق، انفجار و یا مورد حمله قرار داده اند که این تأسیسات دیگر قابل استفاده نیست».
به گفته‌ او، میزان چور و چپاول تجهیزات عامه نیز در ۸۲ ولسوالی ۱۰۰ درصد، در ۱۸ ولسوالی ۷۰ تا ۹۰ درصد، در ۱۴ ولسوالی ۶۰ درصد و در ۳۵ ولسوالی تا ۵۰ درصد بوده است.
او بیان کرد که طالبان با تصرف این ولسوالی ها، ۲۶۰ تعمیر دولتی را درین ساحات تخریب کردند و ۵۰ هزار کارکن خدمات ملکی متضرر شده است و کار ۱۱۲ پروژه انکشافی نیز در ساحات زیر اداره طالبان متوقف می‌باشد.
نادری گفت: «هیچ نشانه‌ای از وابستگی به خاک و ارزش‌های ملت، در رفتارهای طالبان دیده نمی‌شود».
رییس کمیسیون اصلاحات اداری همچنین بیان کرد که که طالبان پیشنهاد سه ماه آتش‌بس کرده‌اند اما در مقابل آن آزاد شدن ۷ هزار زندانی و خارج شدن نام رهبران خود از لیست سیاه ملل متحد را خواستار شده‌اند.
او می‌افزاید که این یک خواستهٔ بزرگ است و ما شاهد بودیم که آزادی ۵ هزار زندانی نه تنها اوضاع را بهتر نکرد بلکه به شدت خشونت‌ها افزود.
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که در دو ماه اخیر بیش از صد ولسوالی توسط طالبان سقوط داده شده است. جنگجویان طالبان با تصرف این ولسوالی‌ها برخی از ساختمان های دولتی را تخریب کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا