آخرین اخبارافغانستان

۵۰۰ خانواده از سوی کمیته آلمان برای اطفال کمک دریافت کرد

خبرگزاری دید: ۵۰۰ خانواده آسیب پذیر در اطراف کابل از سوی یک نهاد بین‌المللی کمک دریافت کرد. این کمک‌ها شامل مواد اولیه غذایی است.


ده‌ها خانواده فقیر در اطراف کابل امروز چهار شنبه ( ۷ ثور) از سوی کمیته آلمان برای اطفال افغان کمک غذایی دریافت کرد.
محمد عالم شهاب مسئول این نهاد گفت که کمیته آلمان برای اطفال افغان به صورت هفته وار به خانواده‌های بی‌بضاعت، خانواده‌های بی سرپرست و اطفال کمک توزیع می‌کند.
آقای شهاب افزود که کمک‌های این نهاد هفته وار از ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ خانواده را تحت پوشش قرار می‌دهد و این کمک‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.
وی همچنان گفت: در بخش صحی و تعلیم و تربیه نیز پروژه‌هایی را تطبیق کرده‌اند که تاکنون ۲۳ مکتب در افغانستان ساخته شده و همچنان دارالایتام و کلینک‌های صحی از سوی این کمیته ساخته شده است.
او افزود به دلیل اینکه وضعیت اقتصادی مردم در افغانستان خراب است کمیته آلمان برای اطفال افغان برنامه مساعدت و توزیع کمک‌های شان را آغاز کرده است.


این در حالی است که در هشت ماه اخیر مردم افغانستان از بیکاری و فقر روز افزون رنج می‌برند و همواره ایجاد شغل و بیرون رفت از این وضعیت تاکید دارند.
این کمک ها در حالی به ۵۰۰ خانواده‌های آسییب‌پذیر توزیع می‌شود که پیش از این نهادهای بین‌المللی از وقوع یک بحران انسانی در افغانستان هشدار داده بودند.
رییس کمیته آلمان برای اطفال افغان گفت: ما تصمیم گرفتیم که در کنار فعالیت‌های صحی و تعلیمی، در شرایط کنونی به مردم افغانستان کمک‌ کنیم که این کمک‌ها به صورت هفته وار برای شهروندان توزیع می‌شود.
این نهاد می‌گوید که بعد از بررسی و سروی افراد مستحق و بی بضاعت، ایتام و بیوه‌زنان شناسایی شده و بعد از آن شامل پروسه دریافت کمک‌ها می‌شود.
گفتنی است که پس از تحولات تابستان سال گذشته، افغانستان دچار بحران اقتصادی شد و نهادهای بین‌المللی از فاجعه انسانی در این کشور هشدار دادند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا