آخرین اخبارافغانستانصحت

۵۰۰ هزار کودک با آغاز واکسیناسیون پولیو در بلخ واکسینه می‌شود

خبرگزاری دید: رییس صحت عامه ولایت بلخ می‌گوید که روند واکسیناسیون پولیو برای واکسینه شدن ۵۰۰ هزار کودک در این ولایت آغاز می‌شود. رییس صحت عامه بلخ گفت: در این دور از کمپاین ۵۰۰ هزار کودک واکسینه می‌شود.

واکسیناسیون پولیو
نجیب‌الله توانا رییس صحت عامه بلخ می‌گوید، پولیو یا بیماری فلج اطفال یک بیماری خطرناک و ساری است که متاسفانه شاهد یک واقعه در ولایت پکتیا بودیم؛ اما در ولایت بلخ بیمار پولیو وجود ندارد.
آقای توانا گفت: اکنون امنیت در سراسر افغانستان تامین شده است و تمامی کارمندان بخش واکسین پولیو می‌توانند به هر نقطه سفر نمایند.
این در حالی است که همزمان با آغاز روند واکسیناسیون پولیو، محمد حسن غیاثی معین پلان و پالیسی وزارت صحت عامه طا-لبان طی سفری به مزار شریف از شفاخانه حوزوی ابوعلی سینای بلخی بازدید نمود
غیاثی گفت: مشکلات شفاخانه‌های کووید- ۱۹ و معتادین در ولایت بلخ تا جایی برطرف شده و صبر و تلاش داکتران در شش ماه گذشته که نگذاشتند سیستم صحی کشور مختل یا متوقف شود قابل قدر می‌باشد.
معین پلان و پالیسی وزارت صحت عامه در بخش دیگر سخنانش با اشاره به آغاز کمپاین واکسین پولیو گفت کادر پزشکی در حکومت قبلی نتوانست بیماری پولیو را کنترول کند؛ اما فعلا تلاش‌ها برای کنترول بیماری پولیو روی دست می‌باشد و باید کمپاین محو پولیو در کشور سرتاسری شود؛ چون خوشبختانه امنیت تامین است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا