آخرین اخباراسلایدشوافغانستانامنیت و حوادث

۵۵ عضو داعش در پیوند به اختطاف عبدالرئوف جان بازداشت شده است

احمد ضیا سراج رییس عمومی امنیت ملی کشور می‌گوید که تاکنون ۵۵ نفر که عضویت داعش را دارند، در پیوند به اختطاف عبدالرئوف کودکی که در بلخ ربوده شد، بازداشت شده است.


به گزارش خبرگزاری دید، رییس عمومی امنیت ملی امروز شنبه(۲۳حوت) در پیوند به فعالیت‌های برای رهایی عبدالرئوف کودک ربوده شده در بلخ، گفت که تاکنون در این خصوص ۵۵ نفر اعضای داعش بازداشت شده‌اند.
به گفته سراج، در این این ۵۵ نفر، ۱۶ نفر از کسانی هستند که مستقیماً در پلان‌گذاری ربودن عبدالرئوف دخیل بودند و هر کدام به سهم خویش چند شبی او را نگهداری کرده‌اند.
سراج گفت: موضوع اختطاف عبدالرئوف در بلخ سیاسی نیست و تاکنون ۵۵ عضو داعش در پیوند به این قضیه بازداشت شده است. این همان شبکه است که در حادثه پوهنتون کابل هم دست داشتند. شروع کار از بازداشت کسی به نام آرش شروع شد که در رهبری آن‌ها بود.
رییس عمومی امنیت ملی توضیح داد که «در جمله این ۵۵ نفر کسانی از اتباع ازبیکستان و تاجکیستان هم هستند. اکثر این گرفتاری‌ها در ولایت بلخ و جوزجان و فاریاب شد و هنوز هم ادامه دارد».
آقای سراج تاکید کرد که به نقطه نگهداری عبدالرئوف خیلی نزدیک هستند و در روزهای آینده به نتایج خوبی خواهند رسید.
او از سرکرده گروه رباینده، به نام آرش یاد کرد.
سراج گفت: بازداشت‌ها سبب جلوگیری از حمله بر عروسی دسته جمعی، حمله بر میدان هوایی بین‌المللی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی و ده‌ها رخ داد دیگر شد. این گروه با همین روش که اختطاف می‌کنند و با استفاده از پول آن عملیات‌های تروریستی دیگر خود را به پیش می‌برند فعالیت داشت. همچنان آنان اعتراف کردند که قصد داشتند دو شهروند خارجی را اختطاف کنند و چند تاجر ملی را ترور کنند.
ترورهای هدفمند:
رییس عمومی امنیت در پیوند به ترورهای هدفمند در پایتخت نیز گفت که «تنها در هفته گذشته ۷۷ نفر در کابل در پیوند به ترورهای هدفمند بازداشت شده که در ماین‌گذاری‌ها و انفجارها نیز دست دارند و ۱۵ نفر این ها اعتراف کرده‌اند که در ترورهای هدفمند در شهر کابل می‌پرداختند».
با این حال، از ربوده شدن عبدالرئوف در بلخ بیش از ۱۰۰ روز می‌گذرد، ولی تاکنون نیروهای امنیتی موفق به رهایی او نشده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا