آخرین اخباراسلایدشوافغانستانروند صلحسیاست

عطامحمد نور:

۶ جدی روز سیاه در تاریخ کشور است/ دور دوم مذاکرات صلح بدون تعلل آغاز شود

عطامحمد نور رییس اجرایی جمعیت اسلامی در پیامی به مناسبت ششم جدی سالروز تجاوز ارتش سرخ به افغانستان و همزمان، تدویر دومین نشست کمیته رهبری شورای مصالحه ملی، تاکید کرده که دور بعدی مذاکرات صلح بدون تعلل برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری دید، رییس اجرایی جمعیت اسلامی امروز شنبه(۶ جدی) در پیامی به مناسبت ششم جدی تدویر دومین نشست کمیته رهبری شورای مصالحه ملی، تاکید کرده که دور دوم مذاکرات میان‌افغانی بدون تعلل برگزار شود.
آقای نور در این پیام گفته: درحالی که امروز دومین نشست کمیته‌ رهبری شورای عالی مصالحه ملی با هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان تدویر یافت، آرزو دارم که دور دوم گفت‌وگوهای صلح بدون هرگونه تعلل و در زمان معین آن با درک این نکته که صلح نیاز جدی مردم و کشور ما است، آغاز گردد.
رییس اجرایی جمعیت اسلامی همچنان ابراز امیدواری کرده که گفت‌وگوهای صلح بتواند ثبات و امنیت پایدار را در کشور پس از ۴۲ سال تامین کند.
او ضمن بیان حمایتش از هیئت مذاکره کننده، افزوده: هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان همان طوری که قبلاً نیز با صلابت و دیدگاه واحد در میز مذاکره درخشیدند، این بار نیز با داشتن حمایت قاطعانه دولت و مردم افغانستان، بهتر از گذشته از جایگاه مردم افغانستان نمایندگی شایسته خواهند نمود.
آقای نور ششم جدی را آغاز بدبختی و بحران چهار دهه‌ای در کشور خوانده و تاکید کرده که با گذشته بیش از چهار دهه اکنون هیچ اولویتی فراتر از صلح برای مردم افغانستان وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا