آخرین اخبارافغانستانصحت

کرونا در افغانستان؛

۶ مرگ و ۲۱۰ واقعه جدید در شبانه‌روز گذشته

وزارت صحت با نشر آمار روزانه کرونا می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۰ مورد مثبت ویروس کرونا شناسایی شده است. این وزارت از مرگ ۶ مریض کرونایی نیز خبرداده است.


به گزارش خبرگزاری دید، وزارت صحت عامه امروز دوشنبه(۶ثور) می‌گوید که در شبانه روز گذشته ۲۱۰ مورد تازه ویروس کرونا در سراسر کشور شناسایی شده است.
بنا بر آمار وزارت صحت، این تعداد مبتلایان در ولایت‌های کابل، بلخ، ننگرهار، تخار، بغلان، کندز، پکتیا، پروان، بامیان، میدان‌وردک، غزنی، کنر، لغمان، پنجشیر، خوست، پکتیکا و سمنگان شناسایی شده‌اند.
با ثبت این تعداد موارد مثبت کرونا، شمار مجموعی مریضان کووید-۱۹ در افغانستان به ۵۹ هزار و ۲۲۵ نفر افزایش یافته است.
براساس معلومات این وزارت، در شبانه‌روز گذشته شش نفر از اثر مریضی کووید-۱۹ در ولایت‌های کابل، ننگرهار، غزنی و کنر فوت کرده‌اند و شمار مجموعی فوتی‌های کرونایی به دوهزار و ۵۹۸ نفر افزایش یافته است.
همچنان در شبانه‌روز گذشته ۳۱ مریض کووید-۱۹ در ولایت‌های کابل، هرات، قندهار، هلمند، لوگر، غزنی، لغمان و پنجشیر بهبود یافته‌اند. شمار مجموعی بهبودیافتگان تا کنون به ۵۲ هزار و ۵۲۰ نفر رسیده است.
وزارت صحت گفته که برای پیش‌گیری از موج سوم این ویروس، قطع پروازهای هند به افغانستان، وضع محدودیت رفت‌وآمد در مرزهای پاکستان و ایران، طرح قیود شب‌گردی، جلوگیری از تجمعات و فعال‌سازی کمیته‌های اضطرار را به رهبری دولت پیشنهاد می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا