آخرین اخباراسلایدشوافغانستانامنیت و حوادثخبر های مهمسیاست

۷۰ فرمانده برجسته طالبان کشته شد/ ۳۵۰ طالب پاکستانی در جنگ شرکت داشت

وزارت امور داخله‌ کشور نام‌های فرماندهان گروه طالبان را که در جنگ ولایت‌های هلمند و قندهار شرکت داشتند فاش کرده و جزئیات آن ‌را همگانی کرد. سخنگوی این وزارت می‌گوید ۳۵۰ طالب پاکستانی نیز در درگیری‌های هلمند و قندهار شرکت داشتند.

به گزارش خبرگزاری دید، طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله امروز یک‌شنبه(۲۵ عقرب) در یک نشست خبری در کابل گفت که نزدیک به یک‌هزار و ۱۰۰ جنگجویان طالبان در جنگ ولایت‌های هلمند و قندهار شرکت داشتند.
به گفته او، در جنگ‌های هلمند و قندهار ۷۰ فرمانده برجسته‌ طالبان کشته شده‌اند. آرین اضافه کرد که تنها ۲۰ فرمانده مهم طالب در هلمند و ۴۰ فرمانده مهم دیگر این گروه در قندهار کشته شده‌اند.
۱۰ فرمانده دیگر طالب که از ولایت‌های ارزگان، قندهار و غزنی که به کمک طالبان به هلمند رفته بودند، نیز از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشته شده‌اند.
رحمت‌الله فرمانده گروه ۱۰۰ نفری طالبان، قاری محمد مشهور به صادق فرمانده گروه ۵۰ نفری قطعه سرخ طالبان، حبیب‌الله فرمانده گروه ۴۰ نفری طالبان در نادعلی، ملا ادریس، ملا صمد، ملا محمدعیسی ملا امان‌الله و … از فرماندهان مهم طالبان اند که در جنگ هلمند کشته شده‌اند.
همین طور، مولوی منیر مسئول شبکه یعقوب، ملا سیف‌الدین، ملا سازالدین، قاری لبیب، ملا صدیق، ملا معراج‌الدین، مستغفر، شیر احمد، سردار ولی، پیر آغا و… از فرماندهان مهم طالبان اند که در جنگ ولایت قندهار در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.
سخنگوی وزارت داخله از شرکت جنگجویان طالب پاکستانی نیز در جنگ هلمند و قندهار سخن گفت و افزود که بیش از ۳۵۰ طالب پاکستانی در جنگ هلمند و قندهار شرکت داشتند که از این میان، ۱۵۲ نفرشان در درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کشته شده‌اند.
به گفته‌ آقای آرین، ۳۵ جسد طالب پاکستانی از قندهار به آن طرف خط دیورند منتقل شده و برای‌شان مراسم خاص برگزار شده است. او همچنان گفت که ۳۵ جسد به فراه، ۵۴ جسد به هلمند، ۱۳ جسد به زابل و ۱۳ جسد از قندهار به ارزگان منتقل شده‌اند.
طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.
در بیستم ماه میزان سال روان طالبان بر بخش‌هایی از شهر لشکرگاه و ولسوالی نادعلی حمله کردند. این حملات سبب درگیری‌های شدید میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان گردید که در نتیجه آن هزاران خانواده مجبور به ترک خانه‌های شان گشتند.
طالبان پس از شکست در ولایت هلمند، بر بخش‌هایی از قندهار به ویژه ولسوالی‌های ارغنداب و ژیری این ولایت حمله کردند. در پی این حملات نیز ده‌ها خانواده آواره گشتند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا