آخرین اخباراجتماعافغانستانگزارش

۸۰درصد مالیات و زکات فراه را طالبان می‌گیرند

گروه طالب بیش از ۸۰ درصد زکات، عشر و مالیات زمین‌های زراعتی باشندگان فراه را دریافت می‌کنند. این گروه هر چندمدت یک بار، افراد خود را به این هدف در تمام ولسوالی‌ها و روستاهای فراه اعزام می‌کنند.

گروه طالب بیش از ۸۰ درصد زکات، عشر و مالیات زمین‌های زراعتی باشندگان فراه را دریافت می‌کنند. این گروه هر چندمدت یک بار، افراد خود را به این هدف در تمام ولسوالی‌ها و روستاهای فراه اعزام می‌کنند.
خانم شهلا ابوبکر نماینده مردم فراه در شورای ولایتی در گفت‌وگو با خبرگزاری دید می‌گوید طالبان سالانه چند بار به سراغ مردم مناطق مختلف این ولایت به خصوص ولسوالی‌ها و روستاهای موجود در آن رفته و از مردم زکات و مالیات دریافت می‌کنند.
به گفته وی، مقدار مشخص زکات و مالیاتی که طالبان از مردم دریافت می‌کنند مشخص نیست، اما این موضوع روشن است که آنان به خاطر تأمین بودجه خود از محصولات کشاورزی مردم به نام زکات و مالیات اخاذی می‌کنند.
این عضو شورای ولایتی فراه همچنین تصریح کرد که جمع آوری مالیات و عشر از زمین‌های زراعتی یکی از راه‌های درآمد طالبان به حساب آمده و این گروه مدت‌های طولانی است که از این طریق معاش اعضا و دیگر نیازهای مالی خود را تأمین می‌کند.
خانم ابوبکر یادآور شد که شرایط مالی مردم و وضعیت کشت و کار آنان هرگز برای طالبان مهم نبوده و آنان تنها به فکر تأمین مالی خود می‌باشند.
در کنار این موضوع، او می‌گوید بخشی از نیازهای طالبان نیز از سوی حامیان مالی این گروه در خارج از مرزهای کشور به خصوص همسایگان تأمین می‌شود.
عضو شورای ولایتی فراه در جریان صحبت‌های خود از کشور خاصی نام نبرد.

خانم ابوبکر در ادامه گفت که برخی از مأموران دولتی هم بخشی از نیازمندی‌های طالبان را برای این گروه فراهم می‌کنند. او علت این کار را وجود برخی تهدیدهای امنیتی در مناطقی از فراه عنوان می‌کند.
تیل، موتور سایکل، مواد غذایی و غیرغذایی و پول نقد از جمله اقلامی می‌باشد که گفته شده در برخی مناطق مأموران دولتی برای طالبان تهیه می‌کنند.
از جانب دیگر، اداره محلی فراه از تأمین ۷۰ درصد از مخارج گروه طالبان به وسیله کشت و قاچاق مواد مخدر خبر می‌دهد.
ولایت فراه در غرب کشور یکی از مناطق به شدت ناامن بوده و همواره گروه طالبان در آن تحرکات زیاد داشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا