آخرین اخبارافغانستانبرگزیده

طی ۲۴ ساعت گذشته

۸۷ دهشت‌افکن در نقاط مختلف کشور کشته شدند


وزارت دفاع ملی می‌گوید که طی ۲۴ ساعت گذشته، نیروهای امنیتی کشور عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان‌ و مال مردم و سرکوب هراس‌افکنان در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی کردند که در نتیجه ۸۷ شورشی بشمول ۲ تن از فرماندهان محلی طالبان و ۴ تن داعشی کشته، ۵۷ تن زخمی و ۲ تن دستگیر شده‌اند.
به نقل از خبرنامه وزارت دفاع ملی، درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی و امنیتی کشور که به حمایت قوت‌های توپچی و هوایی در مربوطات ولایات ننگرهار، لغمان، کنر، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، خوست، غزنی، کندهار، ارزگان، غور، فراه، بادغیس، کندز، فاریاب، سرپل، بدخشان و هلمند راه‌اندازی شده که در نتیجه آن در مربوطات و لسوالی بورکه ولایت بغلان ۳۵ تروریست طالب کشته و ۲۸ تن زخمی، در مربوطات قریه‌جات گلابات، سلینگار، شاه توره، اخندزاده، بدیع‌آباد، گیری وکتل ولسوالی علینگار ولایت لغمان ۲۳تن دهشت‌افکن به شمول ۲تن از قوماندانان محلی طالبان به نام‌های “قاری‌مبارز” و “ناصر” کشته، ۱۸ تن زخمی، ۲ تن دستگیر شدند.
همچنان در نتیجه این عملیات در مربوطات ولسوالی‌های بتی‌کوت و چپرهار ولایت ننگرهار ۸ تن دهشت‌افکن بشمول ۴ تن داعشی کشته ۲ تن زخمی شدند.
از سوی دیگر، شماری از مناطق هلمند، غزنی و کنر نیز شاهد درگیری شورشیان مسلح با قوای امنیتی بود که چندین هراس‌افکن در این ولایت‌ها نیز کشته‌ شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا