اسلایدشوافغانستان

۹ هراس‌افکن طالب در بلخ کشته شدند


فرماندهی پولیس بلخ جسد ۷ هراس‌افکن که در نتیجه درگیری با نیروهای امنیتی این ولایت در ولسوالی “کلدار” کشته شده‌اند را به مقر فرماندهی انتقال داده است.
به گزارش خبرگزاری دید، سید کمال سادات، فرمانده پولیس بلخ به خبرنگاران گفت: در نتیجه درگیری هراس‌افکنان طالب با نیروهای امنیتی این ولایت ۹ هراس‌افکن به شمول یک فرمانده مشهورشان بنام “غفورچه” کشته شدند.
آقای سادات گفت: چندی قبل افراد طالبان به ولسوالی کلدار رخنه نموده و یکی از متنفذین محلی ولسوالی کلدار را به قتل رسانیدند. هم‌چنان به آزار و اذیت مردم پرداخته و از مردم باج می‌گرفتند که روز گذشته(جمعه، ۲۲ثور) در نتیجه عملیات نیروهای پولیس ملی و خیزش مردمی در قریه “کهنه کلدار” ولسوالی مذکور، ۹ تن از هراس‌افکنان کشته شدند.
سادات افزود: جسد دو تن از کشته‌شدگان همراه با سلاح‌شان به دریای آمو افتاده و غرق شده‌اند اما جسد هفت هراس‌افکن دیگر با سلاح‌های دست‌داشته‌شان، به مقر فرماندهی پولیس بلخ منتقل شدند.
فرمانده پولیس بلخ افزود: با کشته‌شدن افراد این گروه هراس‌افکن، دامنه فعالیت آنان از ولسوالی کلدار برچیده شده و مردم این ولسوالی از اذیت و آزار این گروه نجات یافته‌اند. وی افزود: در حال حاضر هراس‌افکنان در ولسوالی‌های “چهاربولک” و “چمتال” بلخ نیز پاسخ سرکوب‌گرانه دریافت کرده‌اند و در این مناطق امنیت حاکم شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا