آخرین اخباراجتماعافغانستاندسته بندی نشده

۹۰ درصد آلودگی هوا از موترها، تولید برق حرارتی و صنایع است- رییس محیط زیست

اداره ملی حفاظت از محیط زیست در برنامه تجلیل از روز جهانی هوا می‌گوید که عامل ۹۰ درصد آلودگی هوا در شهر کابل بخش‌های ترانسپورت، انرژی و صنعت است و باید برای کاهش آلودگی هوا اقدام کنند.


به گزارش خبرگزاری دید، شاه زمان میوندی رییس عمومی اداره ملی حفاظت محیط زیست امروز در نشستی در کابل گفت که داشتن هوای پاک و آسمان آبی به خصوص در شهر کابل در زمستان پیش رو ناممکن نیست.
او گفت که برای این کار و برای تحقق آن، خواهان سهم فعال ادارات ذیربط و اقشار مختلف جامعه در زمینه انجام مسئولیت‌های شان هستیم.
میوندی، سوخت زغال سنگ و تیل بی‌کیفیت در سوخت شهرک‌ها و بلندمنزل‌ها، وسایط نقلیه، فعالیت‌های صنعتی و سرک‌های خامه را از منابع عمده آلوده کننده هوا به خصوص در شهرکابل دانست.
او گفت که سکتورهای ترانسپورت، انرژی و صنعت عامل ۹۰ درصد آلودگی هوا هستند و این سکتورها باید هر کدام در راستای انجام مسئولیت‌های شان برای کاهش آلودگی هوا بیشتر اقدام نمایند.
به گفته میوندی، اداره ملی حفاظت محیط زیست برمبنای قانون، یک اداره ناظر، تنظیم کننده و پالیسی ساز است و از یک ماه به اینسو روند نظارت از فعالیت ۳ هزار منبع آلوده کننده هوا در شهر کابل را آغاز کرده و تا کنون بیش از ۱۲۰۰ منبع آن مورد نظارت قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا