آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

رییس جمهور غنی:

در پنج سال گذشته ظرفیت‌ اردوی ملی تغییر بنیادین کرده است

رییس جمهور غنی می‌گوید که تصامیم بزرگ و دشوار زمانی گرفته می‌شود که رهبران یک کشور به قوت و توانایی‌های قوای امنیتی و دفاعی خویش باور کامل داشته باشند.

رییس جمهور غنی می‌گوید که تصامیم بزرگ و دشوار زمانی گرفته می‌شود که رهبران یک کشور به قوت و توانایی‌های قوای امنیتی و دفاعی خویش باور کامل داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری دید، رییس جمهور محمد اشرف غنی در دیدار با مسئولان وزارت دفاع ملی اظهار داشت: تک تک شما حمایت قوی من و ملت بزرگ افغانستان و همچنان جامعه جهانی را با خود دارید.
وی افزود: خواست من همیشه در گذشته این بود که افغانستان صاحب یک اردوی موثر و ملی باشد، اردویی که با متانت اختیار استعمال مشروع قوه را داشته باشد و خوشبختانه امروز این خواست به حقیقت پیوسته است.
آقای غنی در جریان این دیدار ترفیعات منسوبین وزارت دفاع ملی را که پیشنهاد آن قبلاً منظور گردیده بود، مبارک باد گفت و افزود که قرار بود این ترفیعات در ۲۸ اسد، روز استرداد استقلال افغانستان اعلان گردد، اما به دلیل مصروفیت رهبری و پرسونل وزارت دفاع ملی در عملیات‌ها علیه دشمنان، این ترفیعات معطل گردید.
رییس جمهور کشور تلاش‌های اردوی ملی کشور را در تامین امنیت انتخابات و عدم مداخله منسوبین این وزارت را در امور انتخاباتی، ستایش کرد و گفت که حالا شما به یک نهاد ملی و غیر سیاسی مبدل شده‌اید، که در چارچوب قوانین از منافع ملی کشور حفاظت می‌نمایید.
وی افزود که در پنج سال گذشته تغییرات بنیادی در ظرفیت‌های اردوی ملی به میان آمده است و اردوی ملی ما با خطراتی که متوجه کشور و هموطنان است، باقوت تمام مبارزه می‌کند.
محمد اشرف غنی تصریح کرد که تصامیم بزرگ و دشوار زمانی گرفته می‌شوند که رهبران یک کشور به قوت و توانایی‌های قوای امنیتی و دفاعی خویش باور کامل داشته باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا