آخرین اخبارافغانستان

دسیسه‌سازی علیه والی بلخ دور از انصاف است!


انجمن والیان افغانستان، تحرکات اخیر حکومت وحدت وحدت ملی را به خاطر دسیسه‌سازی‌ها علیه عطا محمد نور، والی ولایت بلخ، دور از انصاف خوانده‌اند.
انجمن والیان افغانستان، تاکید می‌کند که حکومت در ساختن دسیسه‌ها علیه والی بلخ و سایر چهره‌های مطرح سیاسی ناکام بوده است.
انجمن والیان با نشر اعلامیه‌ای، با انتقاد از حکومت وحدت ملی می‌گوید، در شرایطی که آتش جنگ در بخش‌های گوناگون کشور شعله‌ور است، سران این حکومت مسایل قومی و سمتی را دامن می‌زند.
این نهاد همچنان گفته است: دسيسه‌ی چند روز قبل كه به صورت آشكار عليه جناب استاد عطامحمد نور، والى پركارو موفق ولايت بلخ طراحى شده بود، خوشبختانه با درك واقعيت‌هاى عينى جامعه و جايگاه مردمى والى ولايت بلخ، دسيسه بى‌بنيادى بود كه با واكنش‌هاى تندمردمى رودررو گرديده و نقش برآب گرديد.
موضع‌گیری انجمن والیان افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که از چندی بدین‌سو، ناامنی‌ها در شمال افغانستان افزایش یافته و گفته می‌شود حلقاتی در درون ارگ، به آن دامن می‌زنند.
گفتنی است که چندی پیش، عطامحمد نور نیز از کسانی نام برد که با استفاده از توطیه و دسیسه در پی ناامن‌سازی ولایت بلخ هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا